Xiaomi İnternet Paylaşımı Nasıl Yapılır? Xiaomi İnternet Paylaşımı Sorunu ve Ayarları

Xiaomi İnternet Paylaşımı; Xiaomi telefon kullanıcılarının mobil veri bağlantılarını kısacası internet bağlantılarını Xiaomi Tethering ile başka telefonlar ya da pc’ler ile paylaşmasına denir. Xiaomi İnternet Paylaşımı; xiaomi telefon kullanıcılarının internet paylaşımı konusunda çokça arattığı bir sorundur. Xiaomi İnternet Paylaşımı Sorunu ve çözümü için okumaya devam edebilirsiniz.

Xiaomi İnternet Paylaşımı: Bir PC ile Xiaomi Tethering Nasıl Kullanılır?

Xiaomi İnternet Paylaşımı daha çok sık seyahat eden biriyseniz, internet bağlantınızı USB, Wi-Fi veya hücresel veri aracılığıyla başkalarıyla paylaşmak isteyebilirsiniz. Neyse ki, Xiaomi kullanıcıları da bunu yapabilir. Nasıl olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin.

Xiaomi İnternet Paylaşımı telefonunuzu bilgisayarınıza nasıl bağlayacağınız aşağıda açıklanmıştır. İşiniz bittiğinde, kendi başınızaymış gibi aynı yüksek hızlı internet bağlantısının keyfini çıkarabilirsiniz.

Xiaomi İnternet Paylaşımı: XIAOMI Mi 9 bir mobil erişim noktasıdır

Xiaomi İnternet Paylaşımı ile Xiaomi Mi 9, diğer cihazlarla 3G veya 4G bağlantısını paylaşabilen bir mobil erişim noktasıdır. Bu özellik mobil verilerinizi kullanır, bu nedenle telefonunuzda yeterli miktarda veri olduğundan emin olmalısınız. Varsa, veri tüketiminize bir sınır koyabilirsiniz ve etkin nokta wifi belirli bir süre sonra kesilecektir. Kullanım gereksinimlerini mobil operatörünüzden kontrol edebilirsiniz.

Kişisel bir erişim noktası kurmak için telefonunuzdaki ayarlara girmeniz gerekir. Etkin noktayı ayarlamak için ekranın sağ üst köşesindeki etkin nokta simgesini seçin. Bu, kişisel erişim noktası özelliğinin ayarlarını açacaktır. Artık telefonunuzu mobil erişim noktası olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Başlamak için önce Ana Menü’yü seçin ve ardından Ayarlar’a dokunun. Ayarlar sayfasında Hotspot ve tethering’i seçin. Bir kez orada, Wi-Fi etkin noktasını seçin.

Bunu yaptıktan sonra, mobil erişim noktasına tekrar bağlanmayı deneyebilirsiniz. Modele bağlı olarak telefonunuzu yeniden başlatmanız gerekebilir. Samsung telefonlarda, bildirim gölgesinden güç menüsüne ulaşabilirsiniz. Yeniden başlattıktan sonra erişim noktası hala çalışmıyorsa, operatörünüzle iletişime geçmeniz ve telefonunuzu mobil erişim noktası olarak kullanıp kullanamayacağınızı öğrenmeniz gerekebilir.

Xiaomi İnternet Paylaşımı, XIAOMI Mi 9’u mobil erişim noktası olarak kullanmanın başka bir yolu da telefonunuzun ayarlar menüsünde bir seçenek olarak etkinleştirmektir. Bu özellik diğer Android cihazlarla da çalışır, böylece internetinizi paylaşmak için kullanabilirsiniz. Ayrıca, Android etkin noktaları İnternet bağlantınızın hızını artırabilir. Ancak mümkün olan maksimum hızı alamıyorsanız dikkatli olun!

Telefonunuzu nasıl mobil erişim noktasına çevireceğinizi merak ediyorsanız, tüm sorularınızın cevabını Mi App’te bulabilirsiniz. Xiaomi’nin her ürün için özel bir ekibi vardır ve para iade garantisi vardır, telefonunuzdan memnun kalmazsanız garanti süresi içinde iade edebilirsiniz. Mobil bir erişim noktanız varsa bu akıllıca bir seçimdir.

Xiaomi İnternet Paylaşımı: XIAOMI Mi 9, USB tethering kullanıyor

Xiaomi İnternet Paylaşımı; Bir PC’niz varsa ve internet bağlantınızı onunla paylaşmak istiyorsanız, Xiaomi Mi 9’u USB tethering ile PC’ye bağlayabilirsiniz. Cihaz, bir Wifi ağını bulma ve bağlanma yeteneğine sahip olmalıdır. Bağlantı kurulduktan sonra telefonun bağlantısını kesebilir ve internet bağlantınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Ardından telefonu tekrar PC’ye bağlayın. Wi-Fi kullanarak internet paylaşımı için aynı işlemi tekrarlayın.

USB bağlantısını etkinleştirmek için önce Xiaomi telefonunu bilgisayara bağlamanız gerekir. Ardından Windows veya Mac bilgisayara gidin, Ağ tercihi menüsünü açın ve USB tethering’i seçin. İşiniz bittiğinde, bilgisayarınızın altında listelenen cihazı göreceksiniz. Cihaz başarılı olursa, bilgisayarınızın ekranında yeşil bir gösterge ışığı görürsünüz.

USB tethering, cep telefonlarında dosya ve görev paylaşımı sınırlamalarının üstesinden gelmenize yardımcı olur. Artık telefonunuzda başka türlü yapamayacağınız görevleri yükleyebilir ve tamamlayabilirsiniz. Ayrıca USB tethering ile bir dizüstü bilgisayarı telefonunuza bağlayabilirsiniz. Ardından, telefonunuzun internet bağlantısını kullanırken dizüstü bilgisayarınızda görevleri gerçekleştirebilirsiniz. Bu kadar kolay!

Bir Xiaomi cihazında USB tethering’i kullanmak için önce telefonunuzda USB hata ayıklamasını etkinleştirmeniz gerekir. USB hata ayıklamayı etkinleştirmek, Mi cep telefonunuzun dosya gönderip almasına olanak tanır. Genel bir kablo çalışmayabileceğinden, bu amaç için resmi bir USB kablosu kullandığınızdan emin olun. Ancak, telefonunuzla ilgili sorunlardan kaçınmak için buna değer.

Xiaomi İnternet Paylaşımı Sorunu: XIAOMI Mi 9 WiFi kullanıyor

Xiaomi İnternet Paylaşımı sorunu, XIAOMI Mi 9, diğer cihazları bağlamak için WiFi kullanır. Xiaomi Mi 9’unuzun WiFi ağını mevcut olanlardan bulabilir ve bir şifre ile giriş yapabilirsiniz. Ardından, aynı şifreyi kullanarak diğer cihazları ağa bağlayabilirsiniz. Yeni bir kullanıcıysanız, diğer Wi-Fi cihazlarıyla çalışması için cihazınızı bir erişim noktası olarak ayarlayabilirsiniz.

İnternet paylaşımı için telefonunuzun bir Wi-Fi ağına bağlı olması gerekir. Bir WiFi ağına bağlıysanız, mavi bir tethering simgesi görmelisiniz. Cihaz algılanmazsa, üzerine tıklayın ve seçin. Yetki isteyecektir. Cihazı aldıktan sonra, diğer bağlantıyı kullanarak internete bağlayın. Bu, 4G veya 5G bağlantısını paylaşmanıza olanak tanır.

WiFi ile ilgili diğer bir yaygın sorun yavaş hızdır. Genellikle sınır 200 IP adresidir. Sınıra ulaşılırsa, ağa bağlanamazsınız. Bir IP adresi almak için her zaman aynı ağa yeniden bağlanmayı deneyebilirsiniz. Sorun devam ederse, kampüs veya mülk sahibinden bölgedeki Wi-Fi hizmetinin hızını iyileştirmesini isteyebilirsiniz.

Bir PC ile Wi-Fi bağlantısını paylaşmak için Xiaomi telefonunuzdaki tethering anahtarını etkinleştirmelisiniz. Ardından, bunun çalışması için bilgisayarınızda HoRNDIS sürücüsünü etkinleştirmeniz gerekir. İnternet paylaşımı anahtarı etkinleştirildiğinde, telefonunuz bir USB cihazı olarak listelenmelidir. Ayrıca bağlı olduğunu gösteren yeşil bir LED ışığı görmelisiniz.

Bir 3G veya 4G bağlantısını paylaşmak istiyorsanız, bunu Xiaomi Mi telefonunuzu paylaşılan ağa bağlayarak yapabilirsiniz. Sorun, paylaşımın mobil verileri tüketmesidir. Bunu önlemek için, etkin nokta WiFi’yi kaç kez kullanabileceğiniz konusunda bir sınır ayarlamalısınız. Ayrıca bir veri sınırınız olabilir. Ağ bağlantınız düzgün çalışmıyorsa, Xiaomi İnternet Paylaşımı cihazınızı yeniden başlatmayı deneyin.

Xiaomi İnternet Paylaşımı: XIAOMI Mi telefonlar ters tethering kullanıyor

 

Bir hücresel veri bağlantısı kullanarak, XIAOMI Redmi 9, internet bağlantısını PC gibi diğer cihazlarla paylaşabilir. Bilgisayarınız kablosuz bağlantıyı desteklemiyorsa, telefonunuzu PC’nize bağlamak için bir USB kablosu kullanabilirsiniz. Aşağıdaki adımlar bunun nasıl yapılacağını açıklar. İşlem basittir ve bir dakikadan daha kısa sürede tamamlanabilir.

Bir ters tethering ağı kullanmak için, önce Xiaomi Mi 9’unuzdaki özelliği etkinleştirmelisiniz. Bunu yapmak için Ayarlar menüsüne gidin ve “Hotspot & tethering”i seçin. Wi-Fi ayarları menüsünde, Paylaşılan Ağ simgesine dokunun ve ardından paylaşmak istediğiniz ağı seçin. İşlem tamamlandıktan sonra bildirimler çubuğunuzda bir simge görmelisiniz.

Xiaomi Redmi 9 Power, hem Bluetooth hem de Wi-Fi tethering’i destekler. Bu özelliği kullanmak için telefonunuzu bir USB veri kablosuyla bilgisayara bağlayın. “Bilgisayarın İnternetini Kullan” seçeneğine dokunduğunuzdan emin olun. Bağlandıktan sonra, telefonunuz bilgisayarınızın internet bağlantısını paylaşmaya başlayacaktır. Bir şifre girmeniz ve bir ağ adı seçmeniz istenecektir.

Wi-Fi veya Bluetooth bağlantılarının olmadığı durumlarda USB kablo yöntemini kullanmak yararlıdır. Kök erişimi ve ek araçlar gerektirir ve bazı Android uygulamaları bu yöntemi kullanırken İnternet bağlantınızı tanıyamaz. Bluetooth PAN ve Wi-Fi erişim noktaları, ters tethering için daha iyi seçeneklerdir. Bu makale, bu özelliğin nasıl kullanılacağını özetlemektedir. Verilerinizi başkalarıyla paylaşmayı planlıyorsanız, bağlantı paylaşırken telefonunuzda Wi-Fi’yi devre dışı bırakmayı unutmayın.

USB tethering, mobil veri bağlantınızı paylaşmaya benzer. Bilgisayarınızda bir Wi-Fi etkin noktası oluşturur ve bu internet bağlantısını Android cihazla paylaşırsınız. Çoğu bilgisayarda Wi-Fi donanımı zaten vardır, ancak sahip değilseniz, ters tethering gerçekleştirmek için bir USB’den Wi-Fi’ye bağdaştırıcı kullanabilirsiniz. Bu yöntem, İnternet bağlantısını aynı anda birden fazla cihazla paylaşmak isteyenler için en iyisidir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Xiaomi İnternet Paylaşımı Nasıl Yapılır? Xiaomi İnternet Paylaşımı Sorunu ve Ayarları