Whatsapp’ı Android’den İos’a Aktarma Nasıl Yapılır?

WhatsApp, birçok kişinin birbiriyle iletişim kurmak için kullandığı popüler bir anlık mesajlaşma platformudur. Android telefonunuzda WhatsApp kullandıysanız ve şimdi iPhone’unuzda kullanmak istiyorsanız, bunu yapmak çok kolay olacak. Ancak, bunu yapmadan önce göz önünde bulundurmanız gereken bazı şeyler vardır.

Whatsapp’ı Android’den İos’a Aktarma Nasıl Yapılır?

1. WhatsApp uygulaması iOS’tan kaldırıldı

WhatsApp uygulaması iOS’tan kaldırıldı.

Artık WhatsApp verilerinizi iMessage veya diğer hizmetlere aktarabilirsiniz.

2. Google Drive yedeklemesini yeni cihaza aktarın

Google Drive yedeklemesini yeni cihaza aktarın

Whatsapp aktarımı yapmak için yeni cihazda Google hesabınıza giriş yapın. Google Drive’ı açın ve yedekleme dosyanızın bulunduğu klasörü açın. Bu dosyayı USB kablosu veya WiFi aracılığıyla yeni iOS cihazınızda saklanması gereken yere kopyalayın.

İTunes’u açın ve henüz yapmadıysanız, telefonunuzu veya tabletinizi bir kabloyla bağlayın, ardından istendiğinde “yedekten geri yükle”yi seçin (bu seçeneği görmüyorsanız, iCloud’dan geri yükleme ile ilgili önceki makalemize bakın). Her şey başarıyla geri yüklenene kadar komutları izleyin!

3. iCloud hesabınızı değiştirin

Bir sonraki adımda, iCloud hesabınızı değiştireceksiniz. Bunu yapmak için iPhone veya iPad’inizdeki Ayarlar uygulamasını açın ve ardından “iCloud” üzerine dokunun.

Ardından, “Apple Kimliği ile Giriş Yap” seçeneğini seçin ve “Şifre” alanına seçtiğiniz yeni şifreyi girin. iCloud hesabınız için zaten iki faktörlü kimlik doğrulama ayarladıysanız, her iki “Kod” alanına altı basamaklı yeni bir kod girin. Ardından cihazınızı her zamanki gibi ayarlamaya devam etmek için “İleri”ye dokunun.

Nihayet! Artık tüm veriler Android akıllı telefondan iOS iPhone veya iPad’e başarılı bir şekilde aktarıldığına göre, Apple Pay’i diğer kredi kartları gibi mağazalarda kullanabilmeniz ve fiziksel kartlar veya nakit kullanmak yerine Touch ID ile ödeme yapabilmeniz için ayarlama zamanı. çevrimiçi veya çevrimdışı alışveriş yaparken kasalarda (bazı mağazalarda).

4. Telefon numaranızı değiştirin

Whatsapp, telefon numaranı değiştir,

Adını değiştir.

Eski numaranızı saklayın ve yenisiyle değiştirin (önerilen seçenek budur).

5. Uygulamayı önceki cihazınızdan kaldırın

WhatsApp uygulamasını iPhone’unuza yükledikten sonra, Android telefonunuzdan kaldırmanın zamanı geldi.

Bunu yapmak için Ayarlar’daki Uygulamalar sekmesine gidin ve WhatsApp’ı bulana kadar kaydırın. Üzerine dokunun, ardından Kaldır’ı seçin ve Kaldır’a tekrar dokunarak onaylayın. Uygulama, önceki cihazınızdan kaldırılacaktır. Artık her şeyin düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz!

Whatsapp’ı android’den ios’a aktarabilirsiniz

Android WhatsApp sohbetlerinizin bir Google Drive yedeğine sahip olmanız gerekir.

Yeni bir cihaza sahip olmanız gerekir: iOS 11 ve üzeri yüklü iPhone veya iPad veya iOS 12 yüklü iPod Touch.

Yeni bir telefon numaranız olması gerekir (Android’de kullandığınızla aynı).

Eski WhatsApp hesabınızda kullanılanla aynı e-posta adresiyle bir iCloud hesabı oluşturmanız gerekir (bu doğrulanmalıdır).

Çözüm

WhatsApp’ı Android’den iOS’a aktarma konusunda hâlâ sorularınız varsa, lütfen aşağıya yorum bırakmaktan çekinmeyin, size geri döneceğiz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Whatsapp’ı Android’den İos’a Aktarma Nasıl Yapılır?