RKS Elektrikli Bisiklet Modelleri ve RKS II – RKS III İncelemesi 2022

RKS Elektrikli Bisikletler; teknolojinin gelişmesi ile beraber hayatımıza giren, ekonomik ve doğaya zarar vermeyen ulaşım araçlarından biridir. RKS markası, kaliteli elektrikli bisikletlerle eş anlamlıdır. Tasarım aşamasından üretim aşamasına kadar her RKS elektrikli bisiklet, en yüksek kalite ve güvenlik standartlarını karşıladığından emin olmak için sıkı testlerden geçer. Bu nedenle, her RKS elektrikli bisikletin, pedal çevirme hareketinize yardımcı olmak için en yüksek dirençle donatıldığından emin olabilirsiniz.

RKS elektrikli bisikletteki son teknoloji pedal yardım sistemi, fazla çaba harcamadan hızınızı yönetir. RKS elektrikli bisiklet, serigrafi baskılı çerçeveler, SHIMANO şanzıman, disk frenler ve amortisörler gibi yüksek kaliteli malzemelerden üretilmiştir.

RKS Elektrikli Bisiklet: RS-III

RKS elektrikli bisiklet RS-III modeli, rahatlığı sportif stille birleştirmek isteyen taşıtlar için olağanüstü bir seçimdir. Şık alüminyum çerçevesi ve düz gidonları, bisikletin avantajlarını elektrikli bisikletin rahatlığıyla birleştirir. Ana çerçevedeki katlama mekanizması, saklamayı ve taşımayı kolaylaştırır. Ayrıca iki şişe kafesi ve çamurluklara sahiptir. 250 watt’lık bir planet göbek motoru, bisikletin aktarma organlarına güç sağlar.

RS-III, 36V 10Ah pil ve güçlü 250W RKS motorla çalışır. Bu elektrikli bisiklet ayrıca size hızınızı, mesafenizi ve pil gücünüzü söyleyen bir LCD ekran ünitesi ile birlikte gelir. Düşük güç desteğinden tam güç desteğine kadar değişen beş güç desteği modu sunar. İster tepelik bir dağ yolunda ister bir şehir caddesinde sürüyor olun, RS-III elektrikli bisiklet sizi güvende ve mutlu tutacaktır.

RS-III’ünüzü şarj etmek için bir invertöre ihtiyacınız olacak. Bu cihazlar 12v dc’yi 240v ac’ye dönüştürür. Elektrikli bisikletleri şarj etmek için tasarlandıkları için aynı zamanda verimlidirler, ancak boş zaman pilinin kapasitesini yüzde 20 oranında tüketirler. İnvertörler tipik olarak Watt olarak boyutlandırılır, bu nedenle 150 watt’lık bir invertör, RS-III’ünüzü şarj etmek için bol miktarda güç sağlamalıdır.

Daha güçlü bir menzil elde etmek için e-bisikletinizi ayarlamakla ilgileniyorsanız, bir e-bisiklet satıcısına danışmalısınız. Birçok üreticiden bir kit bulabilirken, yerel tuning’i destekleyen bir üreticiden bisiklet satın almak isteyeceksiniz. Hem 36 V hem de 48 BH aralığı sunan tek üretici bunu yapıyor. Başka bir ayar kiti kullanmazsanız garanti bozulmadan kalacaktır.

RS-III’ün pil ömrü etkileyici olsa da, bu bisikletin ana dezavantajı sınırlı menzilidir. Bu sınıftaki çoğu elektrikli bisiklet yalnızca birkaç mil menzil sunar, ancak RS-III 25 mile kadar seyahat edebilir. Ancak pili de çıkarılabilir ve değiştirilebilir. Bu, güvenlik veya konfordan ödün vermeden bisikletinizin menzilini genişletebileceğiniz anlamına gelir. Bununla birlikte, hafif bir elektrikli bisikletteki pil boyutu da önemlidir. Kısa yolculuklar için kullanmayı planlıyorsanız, daha küçük bir pil boyutu düşünmelisiniz.

Pedal desteğine gelince, üretici tarafından belirlenen limiti kaldırmak için e-bisikletinizi ayarlamanız gerekecek. “Normal” bir e-bisiklet, 25 km/sa hıza kadar yardımcı olabilen 250 watt’lık bir motorla gelir. Bu sınır, öncelikle bir üreticinin flanşının bir sonucudur. Çerçeveye simetrik olarak yerleştirilmiş bir sensör, mıknatısın dönüş frekansını izler ve verileri kontrolöre iletir.

Bu elektrikli bisiklet, hafif ve şık bir katlanır bisiklet isteyenler için iyi bir seçimdir. Yeni yarı katlanır tasarımı, önceki modellere göre daha hızlı açılmasını sağlar. Yükseltilmiş bir motor, önceki modellere göre daha fazla güç ve daha düşük gürültü sunar. Üç profesyonel renkte ve birinci sınıf isteğe bağlı aksesuarlarda mevcuttur. Manuel veya öngörülü vites değiştirme için dahili dişli bir göbeğe ve Shimano Nexus 3 vitesli göbeğe sahiptir. Bu elektrikli bisikletler, seyahat ederken tasarruf etmek isteyen taşıtlar için harika bir seçenektir. Satın almak ve bakımını yapmak bir arabadan çok daha ucuzdur.

RS-III elektrikli bisikletin yardım sistemi bir akıllı telefon uygulaması aracılığıyla kontrol ediliyor. Kullanıcılar, bir akıllı telefon uygulamasını kullanarak ihtiyaç duydukları yardım düzeyini kolayca ayarlayabilir. Her motor sistemi bir akıllı telefon uygulamasıyla birlikte gelir, ancak bu uygulamaların işlevleri markaya göre değişir. Bazıları yardım seviyeleri için özelleştirme seçenekleri sunarken, diğerleri ayrıntılı izleme ve sürüş planlaması sunar. E-bisikletinizi ayarlamanın en uygun yolu, uygulamayı yüklemek ve şehirde dolaşmaktır.

RKS RS-III elektrikli bisiklet, bir otoyolda bisiklet olarak çalıştırılabilir. Motorlu bir bisiklete benzer şekilde düzenlenir, ancak geleneksel bir bisikletten daha az sınırlamaya sahiptir. Şeritte kaldığınız sürece, RS-III’e binmek yasaldır. Yayaların ana trafik olduğu bir otoyolda sürmeden önce yerel polis departmanınıza danışın. Değilse, bunun yerine manuel bir bisiklet düşünebilirsiniz.

Elektrikli bisiklet pilinin menzili birkaç faktöre bağlıdır. Sürücünün ağırlığı, arazi tipi, lastik bileşimi ve pedal çevirmenin yoğunluğu menzili etkiler. Pil ne kadar büyükse, o kadar iyidir. RKS RS-III, sınıfının en büyükleri arasında yer alan 1.250 watt-saat pil kullanır. Ancak endişelenmeyin, her gün işe gidip gelmeyi planlamıyorsanız, önemli değil.

RKS Elektrikli Bisiklet: RS-II

RKS Elektrikli bisiklet RS-II çok popüler bir elektrikli bisiklettir. 750 watt’lık bir motora sahiptir ve pedal yardımı etkinleştirildiğinde saatte 20 ila 28 mil hıza kolayca ulaşabilir. Binici ağırlığına ve araziye bağlı olarak 40 mile kadar uzun bir menzile sahiptir. Pil yaklaşık 20 ila 40 mil sürer. Saklamak ve sürmek çok kolaydır. RS-II çok güvenilirdir ve sürüş sırasında sizi güvende tutacaktır.

RKS elektrikli bisiklet RS-II, yardım sistemini özelleştirmek için kullanılabilecek bir kontrolör ile donatılmıştır. Bu kontrolör, tekerleğin çevresini ölçmek için çalışır, bunu önceden ayarlanmış 25 km/s sınırıyla karşılaştırır ve yardımı otomatik olarak keser. Ayrıca herhangi bir zamanda devre dışı bırakılabilen bir kapatma sistemine sahiptir. Tuş takımındaki aydınlatma düğmesi, ayar kitini etkinleştirir. Kontrolör herhangi bir zamanda devre dışı bırakılabilir.

RS-II elektrikli bisiklet, Alman yapımı bir Impulse 2.0 motor sistemi tarafından desteklenmektedir. Selefi Impulse elektrikli bisiklet, bir arka pedal frenine sahipti. Impulse 2.0 sistemi daha güçlüdür ve daha iyi anahtarlama performansına sahiptir. Yenilikçi Vites Sensörü Teknolojisi, vitesleri ve frenleri daha hızlı, daha alçak ve daha yumuşak değiştirmenizi sağlar. Bu, pedallarınıza basmadan caddede inip çıkmanızı kolaylaştırır.

RS-II, bisiklete binmek isteyen ancak bunu kendi başına yapamayan kişiler için tasarlanmıştır. RS-II, 250 watt’lık bir motora sahiptir ve 25 km/sa hıza kadar sürücülere yardımcı olabilir. Pedal yardım sınırına çerçevedeki bir flanş neden olur, ancak bu, bisikletin destekleyebileceği hızı sınırlar. Bu sınırlamayı önlemek için RS-II, çerçeveye simetrik olarak monte edilmiş ve mıknatısın dolaşım hızını ölçen bir sensöre sahiptir. Sensör, verileri kontrolöre gönderir.

RS-II’yi trafikte sürmek güvenlidir, ancak bazı kısıtlamalar vardır. Bir kaldırımda veya sınırlı erişimli bir otoyolda çalıştırılamaz, ancak yolun sağ şeridinde sürmek tamamen yasaldır. Ayrıca yayalara ve bisikletlere izin verilen bir yolda da çalıştırılmalıdır. Ancak, RS-II’nin yasak olduğu bir yolda kullanılmasına izin verilmez.

Rks elektrikli bisikletler hakkında küçük bir örnek olarak; Manitoba’da e-bisikletler, yere değen üç tekerleği olduğu sürece yasaldır. Araç 32 km/s hıza ulaşırsa motor, araca hareket gücü sağlamayı durdurur. Birini kullanmadan önce Manitoba bisiklet yasalarına ve düzenlemelerine uymak gerekir. Ayrıca bir E-bisiklet kullanmak için 14 yaşında olmalısınız. Diğer bisikletlerle aynı düzenlemeler E-bisikletler için de geçerlidir. Bir E-bisiklet satın almaya karar verirseniz, işte bazı ipuçları.

Mesela Avustralya’daysanız, RS-II elektrikli bisiklet yasaldır. Ülke, Avrupa Ekonomik Alanı’nın bir parçasıdır ve düzenlemeleri henüz tamamlanmamıştır. E-bisikletler moped olarak değil, sıradan bisikletler olarak sınıflandırılır. Ancak, Norveç’te halka açık yollarda yasal olarak kullanılabilirler. Yönetmeliklere uygun oldukları sürece, RS-II’yi yollarda kullanmak güvenlidir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

RKS Elektrikli Bisiklet Modelleri ve RKS II – RKS III İncelemesi 2022