Papara Nedir? Papara Kart Başvurusu Nasıl Yapılır? Papara Aboneliği Detayları 2022

Papara Kart; dijital bir banka olup, fiziki banka şubeleri olmayan dijital şube ve mobil uygulama üzerinden tüm bankacılık işlemlerini yapabildiğiniz bir bankacılık uygulamasıdır.

Papara Kart Başvurusu Nasıl Yapılır? Papara kart aboneliği ve kart etkinleştirme, Papara üzerinden başkalarına para transfer etmeyi ve nakit para kazanmayı öğrenmek istiyorsanız içeriğimizi okumaya devam edin.

Papara Kart detaylarını aktardığımız bu yazımızda,  Papara aboneliğinin nasıl iptal edileceğine dair bilgiler de bulabileceksiniz. Papara aboneliğinizi çok kolay hale getirmek için bazı ipuçlarını derledik.

Papara hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin. İşte kullanıcıların sahip olduğu en yaygın sorulardan bazıları.

Ayrıca Papara Kart ile ilgili soruların cevapları için SSS bölümüne bakmayı unutmayın.

Papara Kart Nasıl Etkinleştirilir?

Papara kartınızı kullanmak için öncelikle şirkette hesap açmanız gerekmektedir. Kaydolmak ücretsizdir ve tek yapmanız gereken e-posta adresinizi ve telefon numaranızı vermektir.

Papara Kart için kaydolduktan sonra, bir şifre oluşturmalı ve kartı etkinleştirmek için giriş yapmalısınız. Ardından, kart teslimatı için adresinizi doldurmanız gerekecektir.

Ardından Papara web sitesini ziyaret etmeli ve talimatları izlemelisiniz. Giriş yaptıktan sonra, kartınızı dünyanın her yerinde kullanabileceksiniz.

Papara kartını etkinleştirmek için şirketin web sitesini ziyaret edin. Hesabınızı oluşturduktan sonra, tam adınız ve e-posta adresiniz gibi bazı kişisel bilgileri doldurmanız istenecektir. Bu bilgileri girdikten sonra, kartınızı restoranlar, benzin istasyonları ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli perakendecilerde kullanabilirsiniz.

Kart bilgileriniz korunduğu için şifrelerinizi korumayı unutmayın. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Papara’yı denetler, bu nedenle kişisel bilgilerinizin gizli kalacağından emin olabilirsiniz.

Papara ile Diğer Papara Kullanıcılarına Para Aktarma 

Papara ile artık arkadaşlarınıza, akrabalarınıza ve iş ortaklarınıza ücretsiz olarak para transferi yapabilirsiniz. Herhangi bir bankadan hesabınıza para yükleyebilir, herhangi bir IBAN’a ücret ödemeden veya EFT saatini beklemeden para gönderebilirsiniz.

Ayrıca yinelenen transfer emirleri ayarlayabilir, anında ödeme bildirimleri alabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Bir daha asla bir ödemeyi kaçırmayacaksınız!

Papara para transferini çok kolaylaştırır ve Papara hesabınıza giriş yapmak kadar kolaydır.

Papara Kart hesabınızı doğruladıktan sonra para gönderip alabilirsiniz. Aylık limitiniz 300 işlemdir, yani istediğiniz kadar para transfer edebilirsiniz.

Papara, şu anda uluslararası transferler için mevcut değildir, ancak IBAN’ları ABD doları, Euro ve sterlin cinsinden olan kullanıcılar için Türkiye’de mevcuttur. Diğer ödeme hizmetlerinden farklı olarak

Papara, banka/kredi kartı para yatırma veya çekme işlemleri için ücret almaz.

Papara Cashback İle Geri Ödeme Almak 

Papara Cashback banka kartı, kullanıcılarına satın alımlar için anında nakit ödüller almanın kolay bir yolunu sunar. Visa, MasterCard ve Bankalararası Kart Merkezi üyesidir.

Papara; 6493 sayılı kanun kapsamında kurulmuş bir ödeme hizmetleri ve elektronik para kuruluşudur. Ayrıca Mali Suçları Araştırma Kurulu’na karşı da sorumludur. Ayrıca güvenli para transferleri sunar ve nakit ödüller kazanmak için puan veya indirim kodu gerektirmez.

Papara kartı, fiziksel paranın yerini alacak şekilde tasarlanmıştır ve kampüs dışı harcamalar için etkinleştirilmiştir. Alkollü içecek satan işyerlerinde kullanılamasa da, yakında kişiselleştirilmiş özellikler sunacak.

Papara Kart ayrıca alışveriş davranışlarınızı takip eder ve alerjen veya zararlı kimyasallarla kontamine olmuş ürünleri satın almanızı engeller.

Papara kartı tamamen işlevsel hale geldiğinde, kullanıcılarının alışverişlerinde para iadesi almalarını sağlayacaktır.

Papara Aboneliği Nasıl İptal Edilir?

Papara aboneliğiniz var ancak güncellemeleri almaya devam etmek istemiyorsanız iptal edebilirsiniz. Aboneliğinizi iptal etmek için Apple Kimliğinize gidin ve “Abonelikleri Yönet”i seçin.

Papara Kart için Android kullanıcısıysanız cihazınızın menü çubuğunu ve “Abonelikler”i tıklayın. Açılır menüden Papara’yı seçin ve “Aboneliği İptal Et”i tıklayın.

Papara Kartı, deneme olarak kullanıyorsanız istediğiniz zaman hesap sayfanıza giderek aboneliğinizi iptal edebilirsiniz. Bunu, yinelenen faturalandırma özelliğini kapatarak veya desteğe başvurarak yapabilirsiniz.

Papara kart aboneliğini iptal etmek için, bir sonraki fatura dönemini bekleyebilir veya hemen iptal edebilirsiniz. Böylece istemediğiniz bir abonelik için ödeme yapmaktan kurtulabilirsiniz. Hemen iptal etmek isterseniz, müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek bunu yapabilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Papara Nedir? Papara Kart Başvurusu Nasıl Yapılır? Papara Aboneliği Detayları 2022