Ombre Nedir? Ombre Nasıl Yapılır? Ombre Bakımının Püf Noktaları Nelerdir?

Ombre; bakımlı kadınların saçlarına çok kimyasal uygulamadan çekici bir hava ve hareket kazandırdığı renk geçişlerini ifade eder.

Ombre ile, saç renginizin basit ve doğal bir şekilde ana renklerden ara tonlara  geçmesini ister misiniz?

Ombre saç bakımı gerektiren bu geçişi nasıl oluşturacağınızı öğrenmek mi istiyorsunuz? İşte bir kuaförün yardımı olmadan ombre’yi nasıl yapabileceğinizin püf noktaları karşınızda.

Bu makale, ombre saç renk geçişlerini kendiniz nasıl oluşturacağınızı ve bunu sürdürmek için ne yapmanız gerektiğini anlatacaktır.

Hatta bu görünümü, kimyasal maddeler yerine doğal ürünler kullanarak kendi evinizde bile oluşturabilirsiniz! Ombre evde nasıl yapılır öğrenmeye başlayalım.

Ombre Ana Renklerin Üzerine Işıltılı Ara Tonların Uygulanmasıdır

“Ombre” terimi Fransızca’da gölgeli anlamına gelir ve iki rengi tek bir renge karıştırırken ortaya çıkan renk efektini tanımlar. Yavaş yavaş bir tondan diğerine, aydınlıktan karanlığa geçiş yapar.

Ombre işleminin geçmişi, etki yaratmak için tekstillerin işlendiği 19. yüzyıla kadar uzanıyor. Şimdi, bu moda tekniği, gökkuşağı efektini seven tasarımcılar arasında popüler. Martha Stewart’a göre, rengin ışıktan karanlığa kademeli olarak değişmesi, uyanıklıktan uykuya geçmenin iyi bir yoludur. Mavinin tonlarının karanlığa yumuşak geçişi, huzurlu ve dinlendirici bir uykunun habercisidir.

Ombre Az Bakım Gerektirir

Ombre tekniği en popüler stillerden biridir ve aynı zamanda az bakım gerektirir. Saçınızın uçları köklerinizden daha hafif olduğu için ombre tekniği diğer stillere göre daha az renk rötuşu gerektirir. Bu çok fazla çaba gibi görünse de, aslında biraz özenle bunun az bakım gerektiren görünmesini sağlayabilirsiniz. Yine de altı ila sekiz haftada bir rengi rötuşlamanız gerekecek, ancak bu, bakımı kolay, modaya uygun bir stil yaratmanın iyi bir yolu.

Az bakım gerektiren bir diğer popüler saç stili de ombre tekniğidir. Bu saç modeli, düşük bakım ve kolay bakımı sayesinde kızlar arasında çılgınca popüler hale geldi. Balyaj da dahil olmak üzere çeşitli tekniklerle elde edilebilir.

Ombre daha açık renkli saçlar için balyaj, fazla bakım gerektirmediğinden iyi bir seçenektir. Daha doğal bir şekilde ombre bir görünüm oluşturmak için balyajı da kullanabilirsiniz.

Ombre Pahalı Bir İşlemdir

Saç renginde son trendi yakalamak istiyorsanız, muhtemelen ombreyi duymuşsunuzdur. Ama inanılmaz pahalı olduğunu biliyor muydunuz? Ön maliyete ek olarak, bu stil sık sık renk rötuşları gerektirir. Uzmanlara göre rengin canlı kalması için saçınızı iki ila üç ayda bir yıkamanız gerekiyor.

Ombre en iyi saçın ortasına ve uçlarına takılır, bu da seçtiğiniz renge bağlı olarak her altı ila sekiz haftada bir rötuş yapmanız gerektiği anlamına gelir.

Ombre pahalı görünse de aslında bakımı Balyajdan daha ucuzdur. Balyaj, boyayı saçınıza doğal bir şekilde uygulamayı içerir, bu da Ombre stilinde hemen görünmeyeceği anlamına gelir. Ombre ise saçınıza kökten uca boya uygulamayı içerir ve saçınız uzadıkça yeni boyanın uygulanmasını gerektirir. Ombre maliyeti olan bir uygulamadır fiyatlar sizi şaşırtmasın.

Hemen hemen her renkte ombre yaptırabilirsiniz. İster kırmızı ister kahverengi tercih edin, renk ten renginize uygun olmalıdır. Sıcak alt tonlar sıcak tonları, soğuk alt tonlar ise daha soğuk tonları tercih etmelidir.

Ombrede ana renk seçiminde, bal veya çilek gibi sarı renklerden kaçınmalısınız çünkü bunlar kolayca bronzlaşabilir. Bu eğilim de herkes için değil. Ama görünüşünüze getirebileceği dramatik değişiklikler için buna değer.

Ombre Uygulaması Tecrübe Gerektirir

Bir ombre efekti, bir rengin daha açık bir gölgeye dramatik bir şekilde solmasıdır.

Ombre görünüm oluştururken çene çizgisinden başlamalı ve oradan dışa doğru gölgeleme yapmalısınız. İşlem, saçınızın köklerine yakın boya bulaşmasına benzer.

Ancak, gölge seçimi biraz daha zordur. Efektin nasıl oluşturulacağına ve biraz ilham alacağınıza dair çevrimiçi örnekler bulmaya çalışmalısınız.

Ombre tasarımı oluşturma konusunda öncelikle nasıl yapıldığını anlamalısınız. Genel olarak ombre, aydınlatıcıyı yatay olarak uygulamayı ve dağınık bir çizgi oluşturmak için yukarı doğru karıştırmayı içerir.

Buna karşılık, balyaj saç üzerinde daha eşit bir renk dağılımı gerektirir ve yatay yerleştirme yerine dikey renk yerleştirme kullanır.

Ombreler genellikle açık ve koyu tonların bir arada bulunduğu başın geniş bir bölgesinde oluşturulur.

Kullanabileceğiniz birkaç farklı ombre tekniği vardır. Örneğin, atmosferik bir his yaratmak için ışığı ve karanlığı harmanlayan bir ombre tekniği kullanabilirsiniz.

Doğal aydınlatma kullanan bir yönteme güzel bir örnek; ombre tekniklerinin bir kombinasyonunu kullanan Skinny Ships serisidir. Birçok ortamda popülerlik kazanan ve çok yönlü bir kavramdır.

Ombre Yeni Nesil Bir Saç Stilidir

Ombre, herhangi bir saç rengine sahip herkesin giymesine izin veren nispeten basit bir tekniktir. Bakımı da çok kolaydır, bu nedenle aynı zamanda çok ekonomik bir tarzdır. Ve durgunluk açıkça bir faktör olsa da, gerçek şu ki insanlar hala görünüşlerine değer veriyor.

Ombre, uygun fiyatına ek olarak, dokulu ceketler, baskılı tozluklar ve sanat gibi trendlere benzeyen estetik bir trenddir.

Ombre saç rengi kavramı, “gölgeli” anlamına gelen Fransızca kökenlidir. Ombre‘ terimi, bir renk tonunu diğerine karıştırma tekniğini açıktan koyuya hareket ettirerek tanımlar. Bu eğilim ilk olarak 19. yüzyılda tekstil tedavisinde kullanılmıştır.

Modern ombre modası saça gökkuşağı benzeri bir etki katar. Martha Stewart’a göre, ombre saç rengi stili, bir kişinin uyanıklıktan uykuya geçiş yaptığını gösteriyor. Ombre’deki mavi tonlar sakinleştirici olarak kabul edilir.

Bu ombre uygulaması, dalgalı Afrikalı-Amerikalı ve Latin saçlarında çok çekici olabilir. Doğal olarak sarı saçlı bir kişi, uçları aydınlatarak ve daha koyu boyayarak altın bir görünüm elde edebilir.

Alternatif olarak, doğal sarı saçlı olanlar, tüm saçı açmadan parlak bir ombre görünümü tercih edebilirler. Bu şekilde size uygun olmadığına karar verirseniz ombre işlemini kolayca kaldırabilirsiniz.

Ombre Şık ve Doğal Bir Görünüm Sağlar

Ombre saç rengi tekniklerini deneyerek saçınıza eşsiz bir görünüm kazandırabilirsiniz. Bu teknikler, tek bir renge bağlı kalmadan bir stile boyut katmanın harika bir yoludur. Bir renkten diğerine kademeli geçişi tercih edebilirsiniz.

Popüler ombre saç rengi tekniklerinden bazıları, koyu kahverengiden kumral rengine geçiş yapan bebek farları ve ombredir. Doğru tekniği seçmek, saç stilinize gelince tüm farkı yaratabilir.

Ombre elde etmenin en iyi yolu, bu süreçte tecrübesi olan bir kuaför seçmektir. Dip boya teknikleri, daha açık ve daha koyu tonlar arasında çok az geçiş gerektirdiğinden ombre’den daha popülerdir.

Ombrelerde, ayrıca vurgulamalardan daha az sıklıkta rötuş gerektirirler. Ancak bu teknik herkes için uygun değildir. Açık veya koyu ten rengine sahip kişiler için balyaj ideal bir seçimdir. Ancak, daha doğal ve zarif bir görünüm elde etmek istiyorsanız balyaj harika bir seçenektir.

Ombre’nin faydaları sonsuz seçenekler içerir ve aynı zamanda birçok insan için doğru trenddir. Dezavantajı, zaman alıcı olabilmesidir, ancak faydaları zaman ve çabadan çok daha ağır basmaktadır.

Saçınızı açıcı ile açtırarak veya moda renkleri kullanarak ombre ile denemeler yapabilirsiniz. Sadece saç boyasının etiketindeki talimatları uyguladığınızdan emin olun. Ardından, kurumasını önlemek için saçınızı yıkayın ve şekillendirin.

Sıradaki içerik:

Ombre Nedir? Ombre Nasıl Yapılır? Ombre Bakımının Püf Noktaları Nelerdir?