Mayısta tatile gitmek için en iyi yerler

Mayısta tatile gitmek için en iyi yerler, yaza çok az kalan bu dönemde merak edilen önemli konu başlıklarından biridir. Yaz mevsimine tam girmeden mayıs ayında da tatile gidebileceğiniz son derece güzel şehirler, beldeler vardır. Türkiye ikliminin buna elverişli olması, insanlar için tatil yapmak adına önemli bir heyecan uyandırıyor.

Mayısta tatile gitmek için en iyi yerler, yaza çok az kalan bu dönemde merak edilen önemli konu başlıklarından biridir. Yaz mevsimine tam girmeden mayıs ayında da tatile gidebileceğiniz son derece güzel şehirler, beldeler vardır. Türkiye ikliminin buna elverişli olması, insanlar için tatil yapmak adına önemli bir heyecan uyandırıyor. Bu yazımızda sizler için Mayıs ayında tatile gitmek adına en güzel yerlerden bahsedeceğiz.

Havalar, ülke genelinde ılık ve güneşli olması nedeniyle insanların evde durası gelmiyor. Tam olarak bu nedenle pek çok insanın tatil için plan yaptığının altının çizilmesi gerekiyor. Güzel bir tatil planı yapmak için mayıs ayında nerelere gidebileceğinize dair sizlere önemli bilgiler sunacağız. Bu bilgiler üzerinden kendi tatil rotanızı hemen belirleyerek plan yapmaya başlayabilirsiniz.

Foça

Foça, oksijenin bol olması ile son derece muhteşem bir yerdir. Çeşitli dönemlerden kalan turistlik ve tarihi kalıntı bölgede yer almaktadır. Temiz denizi, taş evleri ve sakin sokakları ile Ege kasabası konumunda olan Foça, Akdeniz fokları için sayılı denecek yaşam alanlarından birine sahiptir. Bu açıdan incelediğimiz zaman mayıs ayında tatil yapmak için ideal bir yer olduğunun altını çizmek gerekiyor. Eğer güzel bir tatil yapma planınız varsa, Foça sizlerin bu ihtiyacını karşılıyor anlamına gelecektir.

Manavgat

Manavgat lüks otelleri ile Türkiye’nin en fazla turist ağırlayan beldelerinden biri konumunda yer almaktadır. Aynı zamanda ülkemizin en güzel şelaleleri için de ev sahipliği yapıyor. Manavgat, yaz aylarında çok sıcaktır. Bu nedenle mayıs aylarında gezmek çok daha etkili olur. Güzel bir tatil planı yapmak adına Manavgat’ı kesinlikle atlamamak gerekir. Bahar aylarında ısınmaya denizi, güzel kumsalları ve harika doğal güzellikleri ile keyifli bir mayıs tatili için değerlendirilebilir. Bölge, sizlere sunduğu pek çok avantaj nedeniyle dikkat çeker.

Kaş

Kaş, Alanya’nın en güzel ilçeleri arasında en ön sıralarda yer almaktadır. Daha çok son senelerde kamp kültürünün gelişmesi daha popüler bir konuma geldiğini söylemek gerekir. Bölgenin popüler hale gelmesinin pek çok nedeni vardır. Pansiyon ve butik oteller teker teker açılmaya başladı. Sessiz ve sakin bir mayıs açı geçirmek için Kaş ideal yerlerden biridir. Akdeniz’in uçsuz bucaksız güzel kumsallarının güzel bir noktasıdır. Bahar havasını seven takipçilerimiz için, Alanya mayıs’ta tatile nereye gidilir sorusunun tam ve net cevabı olarak listemizde yerini alır.

Bozcaada

Bozcaada, Türkiye’nin en büyük 3. Adası konumunda yer almaktadır. Çok sayıda kafesi, restoranı ile dikkat çeker. Ada, dik yamaçlarında yetişen doğal dağ kekiği ile ünlüdür. Adanın kırsal sayılabilecek kısmında, çokça keçi otlatan çobanlar ve yabani tarla kuşlarını görmeniz mümkündür. Ada ikliminden dolayı, toprakları üzerinde yetişen bitkiler karakteristiktir. Kendine has lezzetleri ile muhteşem bir yemek deneyimi sunar. Zeytinyağları ile meşhur olmasının yanında organik ürünleri ile sizlere sağlık depolar. Butik oteller ile kendinizi ödüllendirmeniz için muhteşemdir.

Şirince

Şirince, mayıs ayında tatil dediğimiz zaman akıllara gelen bölgeler arasında yer alıyor. Aynı zamanda çok ilginç bir hikayesi olduğunun da altının çizilmesi gerekir. İlk adı ”Kırkınca” olan kasaba, Rumca ”Kirkince” olarak telaffuz edilirdi. Sonrasında ”Çirkince” oldu. Bu güzel şehre bu isim yakışmadı için ”Şirince” olarak ismi değiştir. Bölge, en çok şarap bağları ile dikkat çeker. Şirince şarapları, Türkiye de olduğu gibi dünyada da ünlüdür. Bir dönem haberlerde çokça adını duyduğumuz, maya takvimine göre dünyanın kurtarılmış bölgesi şeklinde konumlandırılan o meşhur yerdir. Coğrafik konumu nedeniyle, hava akımları bölgede oksijeni sürekli yenileyerek, Türkiye’nin oksijeni en bol bölgelerinden biri yapar Şirince’yi. İsmi gibi şirin mayısta nereye gidilir sorusuna net yanıt verir.

Mayıs ayında tatil yapmak için en ideal yerleri bu yazımızda sizler için sıraladık. Bunlar haricinde de muhteşem tatil planı yapmak için ideal yerler olduğunun altını çizmek gerekir. Fakat tatil planı yaparken bunlar haricinde beklentilerinizi de tam olarak bilmeniz gerekir. Özellikle, mayıs ayı tatil plancıları için idealdir. Otellerin dolu olmaması ve gezmek için daha rahat imkanlar olması ile dikkat çeker. Sitemiz üzerinde tatil planı yapmak noktasında önemli bilgileri sizlere net bir şekilde sunmaya devam edeceğiz.

Sıradaki içerik:

Mayısta tatile gitmek için en iyi yerler