Kripto Para Nedir? 2022 Binance Girişi Nasıl Yapılır?

Kripto Para Nedir ve Nasıl Kullanabilirim?

kripto para birimi nedir

Kripto para” ifadesi sizi merak ettirebilir, nedir ve nasıl kullanabilirim? diye sormanıza sebep olabilir. Kripto para, geleneksel hisse senedi veya tahvil kalıbına uymayan yeni bir dijital para birimi biçimidir.

Kripto paralar, altın gibi emtialarla benzerlikleri paylaşır, çünkü yatırımcılar bunları nakit olarak satın alabilir ve daha sonra beklenen gelecekteki değerlerine göre türev ürünler olarak satabilirler. Ancak altın veya diğer değerli metallerin aksine, kripto para birimlerinin gerçek bir fiziksel değeri yoktur. Öngörülemeyen bir talep döngüsüne göre yükselir ve düşerler. Bireysel yatırımcılar arz ve talebin nerede biteceği konusunda hiçbir fikre sahip değiller.

Kripto para birimlerine olan ilgi artmaya devam ederken, bilgi işlem gücü de arttı. Ancak bu, kripto para birimlerinin ödeme yöntemleri olarak yaygın bir şekilde kabul edilmesine yol açmadı. Birçok kripto para biriminin değerinde büyük dalgalanmalar vardır, bu da onları değer deposu olarak çok etkili yapmaz. Bununla birlikte, kripto para birimleri geleneksel ödeme yöntemlerine ve ulusal para birimlerine göre bir dizi avantaj sunar. Kripto para birimleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için veritabanımızı okuyun. Bitcoin, Ethereum ve Litecoin hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Birçok kişi kripto para birimlerini alternatif yatırımlar olarak görüyor. Halka açık şirketlerde hisse senedi gibi alınıp satılabilirler ve eğer şanslıysanız değeri zamanla yükselir. Daha sonra bunları daha sonraki bir tarihte paraya çevirebilirsiniz. Diğerleri, yalnızca popülerlik veya blok zinciri teknolojisi nedeniyle kripto para birimlerine yatırım yapar. Nedeniniz ne olursa olsun, kripto para birimleri hakkında daha fazla bilgi edinmek önemlidir. Peki, kripto para birimini nasıl kullanacaksınız? İşte başlamanız için bazı nedenler:

Binance Giriş Hesabına Nasıl Kaydolunur?

binance oturum açma

Binance’e giriş yapmakta sorun yaşıyorsanız Gizli modu, Google Authenticator’ı veya her ikisini birden kullanmakta sorun yaşayabilirsiniz. Bu işinize yaramazsa Binance hesabına nasıl kaydolacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin. Bu kılavuz, bu oturum açma yöntemleriyle ilgili yaygın sorunlardan kaçınmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca, daha önce hiç yapmadıysanız bir Binance hesabına kaydolmanıza yardımcı olacağız.

Binance Gizli Mod Girişi Nasıl Yapılır?

Daha önce Binance’e giriş yapmakta sorun yaşadıysanız, giriş için gizli modu etkinleştirmeyi deneyebilirsiniz. Bu modda çerezlerinizi kaydetmezsiniz, ancak canlı durum kalır. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın. Gizli modu etkinleştirdikten sonra hala oturum açma sorunları yaşıyorsanız, önce tarayıcınızın önbelleğini temizlemelisiniz. Ayrıca siteye farklı bir bilgisayar veya cihazdan giriş yapmayı deneyin.

Bu modu etkinleştirmenin diğer yolu Binance web sitesini veya mobil uygulamasını ziyaret edip oradan giriş yapmaktır. Bu yöntem, e-posta adresinizi ve şifrenizi kullanmak zorunda kalmadan giriş yapmanızı sağlar. ABD’deyseniz ve resmi web sitesi üzerinden giriş yapmakta sorun yaşıyorsanız özellikle yararlıdır. Web sitesi kapalıysa, Binance mobil uygulamasını kullanarak yine de giriş yapabilirsiniz. Bu seçenek sorununuzu çözmelidir.

Google Kimlik Doğrulayıcı ile Nasıl Giriş Yapılır?

Binance girişinizi daha güvenli hale getirmek için Google Authenticator’ı kullanabilirsiniz. Hizmeti kullanmak için öncelikle Google Authenticator uygulamasını mobil cihazınıza indirmelisiniz. Yüklendikten sonra, QR kodlarını taramak veya doğrulama kodlarını güvenli bir şekilde girmek için uygulamayı kullanabilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra Binance’a telefonunuzdan erişebilirsiniz. Tekrar kullanabilmeniz için kurulum anahtarını cihazınıza kaydetmeyi unutmayın.

Mart 2018’de Sylvain Ribes, Binance’e karşı, üç kripto para borsasının kitapları pişirdiğini ve işlem hacimlerinin %90’ını tahrif ettiğini iddia eden suçlamalar yayınladı. O zamandan beri borsa Avrupa, Malta ve Hong Kong’da ofis açma niyetini açıkladı. Bu, Japonya’daki kripto borsalarının çalışmasını zorlaştıran daha katı düzenlemelere bir yanıt olarak geliyor. Hizmet şu anda SMS tabanlı 2FA dahil olmak üzere 2FA için dört seçeneği desteklemektedir.

Gizli Mod Binance Girişinde Çalışmıyor

Gizli modun Binance girişinde çalışmamasının olası bir nedeni, sitenin web sitesini yakın zamanda yenilemiş olmasıdır. Bu durumda, tarayıcınızın önbelleğini ve geçmişini temizlemeyi denemelisiniz. Bu adımlar sorunu çözmezse, tekrar oturum açmayı denemelisiniz. Evden Wi-Fi kullanıyorsanız da bu sorunu yaşayabilirsiniz. Sorunu çözmek için aşağıdaki adımları izleyin.

Öncelikle tarayıcınızın önbelleğini ve çerezlerini temizlemeyi deneyin. Chrome kullanıyorsanız, Ctrl+Shift+Del tuşlarına basarak önbelleği temizleyebilirsiniz. Aksi takdirde, Google’ın web sitesine giderek gizli modunuzu temizlemeyi deneyebilirsiniz. Bu adım sorunu çözmezse, başka bir tarayıcı kullanmayı denemeli veya farklı bir cihazdan giriş yapmalısınız. Bu muhtemelen sorunu çözecektir.

Binance Hesabına Kayıt ve Binance Girişi Nasıl Yapılır?

Bir Binance hesabına kaydolmak istiyorsanız, öncelikle e-posta adresinizin geçerli ve istikrarlı olduğundan emin olmalısınız. Çoğu zaman, bir e-posta adresi birçok kişi tarafından düzenli olarak kullanılıyorsa geçerlidir. Ayrıca, Binance’den sorunsuz bir şekilde e-posta alabilmeniz için gelen kutunuzu temizlediğinizden emin olmalısınız. Neyse ki, Binance için e-posta adresinizi beyaz listeye almanın birkaç yolu var.

Binance hesabına kaydolmanın ilk adımı Binance web sitesini ziyaret etmek ve “Kaydol” bağlantısını tıklamaktır. Ardından, e-posta adresinizi ve şifrenizi girmenizi gerektiren bir form sunulacaktır. E-posta adresinizi onayladıktan sonra en az 8 karakter ve bir büyük harften oluşan benzersiz bir şifre girmelisiniz. E-posta adresinizi ve şifrenizi girdikten sonra, bir referans kimliği girmenizin isteneceği “Kayıt Ol” sayfasına yönlendirileceksiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Kripto Para Nedir? 2022 Binance Girişi Nasıl Yapılır?