Köpek Kusmasına Ne İyi Gelir? Köpeklerde Kusmanın Sebepleri Nelerdir?

Köpek Kusmasına Ne İyi Gelir, köpeğim kusuyor ne yapmalıyım diyorsanız; Hipoalerjenik köpek mamaları, kusmaya meyilli köpekler için harikadır. Ancak, köpeğinize haşlanmış tavuk ve pilav yedirmek gibi başka seçenekler de var.Köpeklerde kusmanın sebeplerini araştırıp, mide ve yutak kısmına iyi gelecek besinlerle beslemeniz gerekmektedir. Bu yiyeceklerin her ikisi de GI yolunda naziktir. Zencefil tozu ve kökü de mükemmel seçeneklerdir, ancak bazı köpekler tadından hoşlanmazlar. Bunun yerine evcil hayvanınıza GI rahatsızlığı olan köpekler için tasarlanmış özel bir mama verin. Ayrıca veterinerinizden tavsiye isteyebilirsiniz.

Köpek Kusmasına Ne İyi Gelir: hipoalerjenik köpek maması

Köpeğiniz sürekli kusuyorsa, köpeğinizin gıda alerjisi olup olmadığını merak ediyor olabilirsiniz. Köpeklerde gıda alerjileri, gıdalardaki proteinlerden veya hatta köpeğinizin normal mamasında bulunan diğer bileşenlerden kaynaklanabilir. Örneğin, köpeğinizin tavuğa alerjisi varsa, köpeğinizin diyetini hipoalerjenik bir mamasına geçirmeniz gerekebilir. Ancak, önce köpeğiniz için başka bir yiyecek denemek isteyebilirsiniz.

Alerjisi olan köpekler birkaç farklı alerji türü geliştirebilir. Hipoalerjenik diyetler özellikle gıda alerjisi olan köpekler için iyidir. Bu diyetler, bu sorunları gidermek için formüle edilmiştir ve köpeğiniz semptomlarda bir azalma olduğunu fark edecektir. Köpeğiniz daha az cızırtılı olacak ve anafilaktik şok geçirme olasılığı daha düşük olacaktır. Hipoalerjenik köpek mamaları, köpeğinizin kusma olasılığını azaltmanın yanı sıra, evcil hayvanınız için daha sağlıklı bir yaşam sağlar.

Yüksek kaliteli hipoalerjenik köpek maması dolgu maddeleri ve katkı maddeleri içermemelidir. Altıdan fazla bileşen içermemelidir: pirinç, yumurta ve serbest dolaşan kuzu. Tüm bu malzemeleri bir arada bulamıyorsanız, ıslak mama formülü satın alabilirsiniz. Bu tür yiyeceklerden biri Katı Altın Kurt Kral Bison ve Kahverengi Pirinç. Gluten, tahıl ve mısır içermez ve ayrıca balkabağı, havuç ve yaban mersini gibi fonksiyonel süper gıdalar içerir.

Hipoalerjenik bir köpek maması, köpekler tarafından daha kolay tolere edilen tek bir protein kaynağı içermelidir. Ek olarak, hipoalerjenik köpek maması da sıklıkla Omega-3 yağ asitleri, antioksidanlar ve prebiyotikler içerecektir. Bu bileşenler, sindirim sıkıntısıyla mücadele etmeye ve bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olacaktır. Köpeğinizin kusmasından hangi protein kaynağının veya bileşeninin sorumlu olduğunu belirlemek için bir eliminasyon diyeti kullanabilirsiniz.

Bir eliminasyon diyeti sıkıcı olsa da, köpeğinizin belirli bir yiyeceğe alerjisi olup olmadığını belirlemeye yardımcı olabilir. Çoğu durumda, köpeklerin karbonhidratlara ve proteinlere alerjisi vardır, bu nedenle hipoalerjenik bir gıda reaksiyon olasılığını azaltacaktır. Bununla birlikte, bu yöntem kusursuz değildir ve daha fazla komplikasyona neden olabilir. Köpek kusması için hipoalerjenik bir köpek maması denemeden önce daima veterinerinize danışın. Semptomların düzelip düzelmediğini görmek birkaç hafta sürebilir.

Çoğu köpeğin hayvansal proteinlere alerjisi vardır. Gıda alerjisi olan bir köpek, sığır eti gibi belirli bir proteine ​​tepki verecektir. Köpeklerdeki gıda alerjilerinin çoğunun tahıllar tarafından tetiklenmediğini hatırlamak önemlidir. Bunlara genellikle hayvansal proteinler gibi diğer bileşenler neden olur. Köpeğinizin gıda alerjilerini teşhis etmek için veterineriniz bir eliminasyon diyeti önerebilir. Çoğu durumda, bu diyet soruna neden olan yiyecekleri ortadan kaldıracaktır.

Evcil hayvanınızın gıda alerjisi olup olmadığını öğrenmek için bir veteriner, yavrularınız için hipoalerjenik bir diyet önerebilir. Bu yiyecekler, köpeğinizin yeni mamasına alışması için gerekli zamanı verirken, onun durumuna yardımcı olabilir. Çoğu köpek sahibi, dört ila altı hafta sonra yavrularının durumunda belirgin bir iyileşme fark eder. Bununla birlikte, bazı ırkların tam bir iyileşme görmesi on haftaya kadar sürebilir.

Köpeğinizin gıda alerjisi olduğundan şüpheleniyorsanız, veterineriniz bir gıda eliminasyon diyeti önerebilir. Diyet, köpeğinize belirli bir tür hipoalerjenik köpek maması beslemekten oluşur. Veterineriniz yaklaşık sekiz ila on hafta boyunca bir eliminasyon diyeti yazacaktır. Köpeğinizin durumunda bir değişiklik fark ederseniz, köpeğinizi orijinal diyetle beslemeye geri dönebilirsiniz. Bundan sonra, önemli bir gelişme fark etmelisiniz.

Hipoalerjenik köpek maması satın aldığınızda, birkaç temel bileşene bakın. Tek kaynaklı yeni proteinler arayın. Kuzu bir zamanlar yeni protein olarak kabul edildi, ancak köpek mamalarında giderek daha yaygın hale geliyor. Bununla birlikte, köpeğinizi kuzu beslemeyi seçerseniz, soya gibi yeni proteinlerden kaçındığınızdan emin olmalısınız. Kuzu içeren bir yiyecek alerjik reaksiyona neden olabilir, ancak emin olmak için her zaman etiketi kontrol etmelisiniz.

Purina Pro Plan Focus Hassas Cilt ve Mide, birçok yaygın alerjen olmadan yapılır. Ek olarak, köpeğinize ihtiyaç duyduğu tüm temel besinleri sağlayan somon ve pirinç içerir. Gıda ayrıca antioksidanlarda yüksek olabilir. Hipoalerjenik bir köpek maması köpekler için mutlaka bir gereklilik değildir, ancak köpeğiniz kusuyorsa mükemmel bir seçimdir.

Hipoalerjenik köpek maması, gıda alerjisi veya hassas midesi olan köpekler için faydalıdır. Temel besinleri sağlar ve sindirimi kolay olacak şekilde formüle edilmiştir. Eklemleri güçlendiren ve bağışıklık sistemini destekleyen Omega-3 ve omega-6 yağ asitleri içerir. Hipoalerjenik köpek maması köpeklerde kusmayı da önleyebilir, bu nedenle gıda alerjilerinden kaçınmanın en iyi yolu yüksek kaliteli, hipoalerjenik köpek mamasına geçmektir.

Evcil hayvanınızın gıda alerjisine sahip olmasının ana nedeni, belirli bir bileşene olumsuz tepki vermesidir. Bağışıklık sistemi daha sonra gıda bileşenini bir istilacı olarak yanlış tanımlar ve bir bağışıklık tepkisi başlatır. Bu reaksiyon, köpeğinizin hafif tahrişten tamamen kusmaya kadar çeşitli semptomlar yaşamasına neden olabilir. Köpeklerde gıda alerjileri nadir olmakla birlikte, varlar. Evcil hayvanınızın bu semptomlardan bir veya daha fazlasını gösterdiğini fark edebilir ve veteriner tavsiyesi isteyebilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Köpek Kusmasına Ne İyi Gelir? Köpeklerde Kusmanın Sebepleri Nelerdir?