Instagram Post Nedir? İnstagram Post Yapma Programı Nasıl Kullanılır?

Instagram Post; İşletmenizi tanıtmak için interneti kullanıyorsanız, bir Instagram post maker yazılımı arıyor olabilirsiniz. Instagram postları için bu uygulamalar, birkaç basit adımda güzel gönderiler oluşturmanıza yardımcı olabilir. İnstagram Post yapma programı; sürükle ve bırak düzenleyicisiyle gönderilerinizdeki renkleri, yazı tiplerini ve diğer öğeleri kolayca düzenleyebilirsiniz. Çok çeşitli ücretsiz yazı tiplerinin yardımıyla, konumları korunurken resimleri ve simgeleri bile değiştirebilirsiniz. Sürükle ve bırak özelliği, Instagram gönderilerinizin tasarım şablonunu kolayca değiştirmenize de olanak tanır.

İnstagram Post Yapma Programları: Canva

Harika Instagram gönderileri oluşturmanın en iyi yolunu arıyorsanız Canva ile yanlış yapmış olamazsınız. Bu ücretsiz tasarım yazılımı, hazır grafikleri düzenlemenize ve konuşmacının grafiği gibi istenmeyen öğeleri kaldırmanıza olanak tanır. Instagram gönderilerinizi kişiselleştirmek için çok çeşitli şablon tasarımları arasından seçim yapabilirsiniz. Ardından sonuçları ileride kullanmak üzere kaydedebilir ve takipçilerinizle paylaşabilirsiniz. Sonuçta, Canva’yı kullanmayı öğrenmek için zaman ayırdığınız için memnun olacaksınız.

Çarpıcı bir Instagram postu oluşturmak için web sitesinde bulunan 38k+ şablon arasından seçim yapabilirsiniz. Bu şablonların özelleştirilmesi kolaydır ve yerleşik Instagram şablonlarıyla birlikte gelir. Bir güzellik veya moda ürününü tanıtıyorsanız, takipçileri çekmek için pembe temalı bir şablon seçmek isteyebilirsiniz. Aynı şey modayla ilgili gönderiler için de geçerli. Sadece kaliteli bir fotoğraf ve resim yazısı içeren bir tane seçtiğinizden emin olun.

Instagram post tasarımı söz konusu olduğunda, Canva’nın çok büyük bir hazır şablon veritabanı ve güçlü bir sürükle ve bırak düzenleyicisi vardır. Ayrıca çok çeşitli resimler, yazı tipleri ve şablonlar sunar. Ücretsiz sürüm oldukça iyi olsa da, premium sürüm bir ton özelliğe sahiptir. CuriousCheck ve AppSumo, son teknoloji araçlar için ömür boyu fırsatlar sunar. Ancak, premium özellikler için parayı harcamak isteyip istemediğinizi düşünmelisiniz.

Birden fazla sosyal medya hesabınız varsa, bunları Canva hesabına bağlayabilirsiniz. Alternatif olarak, Facebook hesabınızın bağlantısını kesebilir ve başka bir yöntemle giriş yapabilirsiniz. Bunu yapmayı seçerseniz, Hesap ayarlarını ziyaret edebilir ve Facebook giriş bilgilerinizi tekrar girebilirsiniz. Bir süre sonra Canva’ya sorunsuz bir şekilde giriş yapabilmeniz gerekir. Ardından, resimlerinizi yüklemeye ve dünyayla paylaşmaya hazırsınız.

İnstagram Post Yapma Programları: Stencil

Stencil, alıntılara dayalı grafikler oluşturan ve bunları Facebook, Twitter, Pinterest ve Instagram’da paylaşan bir tarayıcı uzantısıdır. Facebook, Twitter, Pinterest ve Instagram ile bütünleşir ve geniş bir yüksek çözünürlüklü resim ve metin kitaplığına sahiptir. Bağlantınızın kaç kez paylaşıldığını takip eden Bitly hesabınızı Stencil ile bağlayabilir ve Buffer kullanarak sosyal medya paylaşımlarını planlayabilirsiniz.

Stencil’in seçebileceği üç planı var. Ücretsiz Plan, her ay 10’a kadar fotoğrafa erişmenizi sağlarken, Profesyonel Plan 1.000’den fazla fotoğraf ve şablona erişim sağlar. Resimlerinize kendi filigranınızı veya logonuzu ekleyebilir ve 250 adede kadar resim yükleyebilirsiniz. Pro Plan ayrıca 25’e kadar koleksiyon oluşturmanıza ve 100’e kadar favoriyi saklamanıza olanak tanır. Yazılım, sınırsız planla ayda 25’e kadar Instagram gönderisi/SMS göndermenizi sağlar.

Stencil kullanmayı seçtiğinizde, sosyal medya siteleri için 60’ın üzerinde ön ayara erişebileceksiniz. Ayrıca, Stencil’in Buffer entegrasyonu ile özel şablonlar oluşturabilirsiniz. Ve bir dizi sosyal medya aracı sağlamasa da, süreci daha kolay ve daha rahat hale getiriyor. Temel işlevlerine rağmen, 3.000’den fazla Google yazı tipi, 1.000 tasarım şablonu ve binlerce grafik ve simge gibi çeşitli ekstralar sunar.

Stencil’in bir diğer avantajı da tarayıcı uzantısına sahip olmasıdır. Hatta web kaynaklı alıntıları tasarımlarınıza dahil edebilirsiniz. Canva’dan farklı olarak Stencil, her ay 25 SMS mesajı göndermenize izin verir. Gönderdiğiniz içeriğin türüne bağlı olarak, bu özelliklerin tümüne ihtiyacınız olmayabilir. Ancak bir şirket için gönderi tasarlamanız gerekiyorsa Canva’yı seçmelisiniz.

İnstagram Post Yapma Programları: Later

Birden fazla Instagram gönderisi oluşturma ve planlama yeteneğinin yanı sıra, Later’ın medya kitaplığı, görüntüleri düzenlemeyi ve yeniden kullanmayı kolaylaştırır. Medyanıza notlar, etiketler ve yıldızlar ekleyebilir ve daha sonra medya kullanım geçmişinizi takip edebilirsiniz. Program ayrıca Instagram beslemenizden alakalı görselleri bulmanıza yardımcı olur ve bunları ne zaman yeniden yayınlayacağınızı planlayabilirsiniz. Bu özellik, sosyal medya stratejilerini otomatikleştirmek isteyenler için harika ama zaman ve çaba konusunda endişeliler.

Bir hesap oluşturduktan sonra, kullanıcılar resimleri veya videoları medya kitaplığına sürükleyip bırakabilir ve bunları belirli bir zamanda yayınlanmak üzere planlayabilir. Daha sonra size göndermenizi hatırlatacak ve hatta yayınlamadan önce değişiklik yapma fırsatı sağlayacaktır. Bu şekilde, planlama yerine içerik oluşturmaya odaklanabilirsiniz. Ayrıca yorumlarınızı da planlayabilirsiniz. İşlem hızlı ve kullanışlıdır ve Daha Sonra içerik oluşturmaya daha fazla zaman ayırmanızı sağlar.

Daha sonra hem kullanıcılar hem de markalar için birçok özellik sunuyor. onun social media post maker yazılımının kullanımı ücretsizdir ve kullanıcılar bunu birden fazla platformda çeşitli gönderileri planlamak için kullanabilir. Instagram’ın yanı sıra Facebook, Twitter ve LinkedIn’i de destekler. Ayrıca yerleşik bir zamanlayıcıya sahiptir, böylece kullanıcılar gönderilerini kolayca planlayabilir ve düzenleyebilir. Daha sonra ayrıca daha düşük limitli ücretli planlar sunar ve ücretsiz bir sürüm, platform başına ayda 30’a kadar gönderi planlamanıza olanak tanır.

Şu anda, Later beş ücretli plan ve ücretsiz bir plan sunuyor. Bireyler için beş özellik ve ücretsiz deneme sürümü sunar. Ücretli planlar, sınırsız Instagram gönderileri ve çeşitli başka özellikler sunar ve ücretsiz plan, tek bir Instagram hesabıyla sınırlıdır. Premium planlar işletmeler için tasarlanmıştır ve sınırsız Instagram gönderisi, beş kullanıcı ve Instagram analitiği içerir. Ayrıca otomatik olarak oluşturulmuş bir hashtag öneri aracına da sahipler. Daha sonraki yazılımları kontrol etmekle ilgileniyorsanız, özellikleri ve fiyatlandırma planları hakkında buradan daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

İnstagram Post Yapma Programları: Snapseed

Gönderilerinizin profesyonel görünmesini sağlayacak bir Instagram gönderi oluşturma yazılımı arıyorsanız, Snapseed tam size göre. Filtreler, rötuş ve beyaz dengesi ayarları dahil olmak üzere çok çeşitli düzenleme seçeneklerine sahiptir. Fotoğraflarınızı düzeltmek için kullanabileceğiniz bir iyileştirme işlevi bile var. “İyileştirme” işlevine tıklayarak fotoğraflarınızın istenmeyen kısımlarını kaldırabilirsiniz. Araçlar, “Araçlar” ekranında bulunur.

iPhone kullanıcıları için Snapseed, tercih edilen fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Bir dizi ücretsiz ön ayar ve manuel düzenleme araç çubuğu sunar. Instagram düzenleyici, aynı düzenlemeleri birden çok görüntüye uygulamanıza olanak tanır. Snapseed hem iOS hem de Android cihazlarda çalışır. Minimalist bir arayüz tercih ediyorsanız VSCO’yu kullanabilirsiniz. Bu fotoğraf düzenleyici minimalisttir, ancak kapsamlı bir düzenleme paneli sunar.

Nik Software, Snapseed’i orijinal olarak bir iPad uygulaması olarak yarattı. Eklentiler, ön ayarlar ve diğer görüntü düzenleme araçları üretmek için fotoğraf dünyasında mükemmel bir ün kazandı. Ürünleri birçok profesyonel fotoğrafçı tarafından kullanılmaktadır. 2012’nin sonlarında, Nik Software Google tarafından satın alındı ​​ve uygulamanın kullanımı ücretsiz hale geldi. Özellikleri arasında fotoğraf filtreleri, geliştirme araçları ve daha fazlası bulunur. Fotoğraflarınızı düzenlemek için Snapseed’i kullanmak istiyorsanız, sahip olmanız gereken bir şey!

Snapseed’in ücretsiz sürümünde birkaç düzenleme aracı vardır. Standart fotoğraf düzenleme seçeneklerinin yanı sıra renklerin ince ayarını yapmak için araçlar da vardır. Bir gökdeleni bile keskinleştirebilir veya kırmızı bir çift spor ayakkabıyı doyurabilirsiniz. Fotoğraflarınızın daha sanatsal görünmesini sağlamak için lens bulanıklığı, HDR ve iyileştirme ayarları gibi filtreler de uygulayabilirsiniz. Snapseed’i düzenlemek veya Instagram’a göndermek için kullansanız da, denediğiniz için mutlu olacaksınız.

İnstagram Post Yapma Programları: IG için Repost

IG için Repost, mevcut bir gönderiyi yeniden paylaşma işlemidir. Gönderinin bağlantısını kopyalayıp Instagram için Repost’a yapıştırmanız yeterlidir. Uygulama açılır ve yeniden gönderilen içeriği ana sayfanızda görüntüler. Daha fazla bilgi eklemek için gönderinin simgesini ve başlığını düzenleyebilirsiniz. Bir gönderiyi yeniden gönderirken, orijinal içerik oluşturucuya otomatik olarak atıfta bulunur. IG için Repost, kendi içeriğinizi tanıtmanıza yardımcı olacak harika bir araç olabilir.

IG için Repost, takip etmesi kolay bir arayüze sahip, kullanımı basit bir uygulamadır. Uygulama, Instagram’da kopyalanan bağlantıları algılar ve bunları otomatik olarak galerisine girer. Hazır olduğunuzda bağlantıyı göndermek için hatırlatıcılar planlayabilirsiniz. Uygulama yalnızca sınırlı gönderi özelleştirme seçenekleri sunar. Filigranın rengini değiştirebilirsiniz, ancak kaldıramazsınız. Filigranı kaldırmak istiyorsanız, aylık 4,99 ABD doları profesyonel plana abone olmanız gerekir.

IG için Repost, birkaç basit adımla kullanımı kolay bir arayüz sunar. Başlamak için uygulamayı açın ve yeniden göndermek istediğiniz gönderiye tıklayın. Bağlantıyı yapıştırarak, gönderiyi kaparak veya doğrudan göndererek tercih ettiğiniz seçeneği belirleyin. IG için Repost iki arayüz sunar: kompakt ve genişletilmiş. Filigranı ve başlığı ayarlayabilirsiniz. Gönderiyi seçtikten sonra, ortaya çıkan resim, uygun atıf ile Instagram akışınızda görünecektir.

IG için Yeniden Gönder, Instagram’da beğendiğiniz videoları ve fotoğrafları yeniden yayınlamanın harika bir yoludur. Gönderilerinizin mümkün olan en yüksek sayıda görüntülemeyi almasını istiyorsanız, orijinal poster kredisini vermeyi unutmayın. IG için Repost, iOS kullanıcıları için ücretsizdir ve Android App Store’da 7 ABD dolarıdır. Ayrıca görüntü ve video yeniden yayınlamayı da destekler. Android kullanıcıları için de ücretsiz bir sürümü var, ancak bir videoyu yeniden yayınlamak istiyorsanız orijinal posterden izin almanız gerekir.

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Instagram Post Nedir? İnstagram Post Yapma Programı Nasıl Kullanılır?