Epic Games’e Nasıl Giriş Yapılır? Epic Games Ücretsiz Oyunlar Girişi 2022

Epic Games’e Nasıl Giriş Yapılır? Epic Games Ücretsiz Oyunlar siteye nasıl giriş yapılır? diye merak eden tüm oyun  tutkunlarının dikkatle okuması gereken bir yazı.

Epic Games Giriş için; bir PlayStation, Xbox veya Nintendo hesabınız varsa, muhtemelen Epic Games’in giriş sayfası hakkında bir fikriniz vardır. Ancak bir sorun var:

Epic Games için e-posta adresiniz muhtemelen konsolunuzdaki hesabınızla aynı değil. Bazı durumlarda, e-posta adresi, kişisel bilgileriniz olmadan oyun hesabınıza bağlanan isimsiz bir hesaptır. Merak etme; hesabınızda oturum açmanın birkaç yolu vardır.

Epic Games hesabınızda oturum açma

Epic Games hesabınızda oturum açmak için web sitesini ziyaret edin. Sol üst köşedeki ayarlar düğmesini tıklayın. Ardından, Epic Games hesap ayrıntılarınıza erişmek için dişli simgesine tıklayın. Epic Hesap Kimliğinizi girmeniz istenecektir.

Bunu değiştirmek için Epic Games ayarlar sayfanıza gidin. Bundan sonra, çıkış yapmak için dişli simgesine tekrar tıklayın. Ardından Epic Games Kimliğinizle oturum açın. Giriş yaptıktan sonra oyun oynayabilir veya arkadaşlarınızla bağlantı kurabilirsiniz.

Epic Games Parolanız yoksa Parolamı Unuttum seçeneğini deneyin. Bu, birkaç e-posta adresi girmenizi isteyecektir. Epic Games, daha sonra kaydettiğiniz hesaplarla ilişkili e-posta adreslerini döndürür. E-posta adresiniz hesabınızınkiyle aynı değilse, Genel Ayarlar sayfasından değiştirebilirsiniz.

Hâlâ oturum açamıyorsanız Epic Games hesap şifrenizi değiştirmeyi deneyin. Bunu yapmak için hesap ayarları sayfasını açın ve “Oturum aç” bağlantısını tıklayın.

Bunu yaptıktan sonra resmi Epic Games web sitesine gidin. Sağ üst köşedeki Hesap bağlantısını tıklayın. Kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin ve Şimdi Giriş Yap’ı seçin. Ayrıca bir konsol hesabıyla da oturum açabilirsiniz. Açılır pencereleri etkinleştirdiğinizden emin olun.

Şifrenizi hatırlamıyorsanız, yeni bir e-posta adresi de kullanabilir ve güvenlik kodunuzu sıfırlayabilirsiniz. E-posta adresinizi onayladıktan sonra Epic Games hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Epic Games hesabında Nintendo Hesabını bağlama

Nintendo Switch oyunlarını başka platformlarda oynamak istiyorsanız, Nintendo Hesabınızı Epic Games hesabınıza kolayca bağlayabilirsiniz. Nintendo hesabınız Epic Games hesabınıza bağlandıktan sonra, onu çapraz platform oyunları indirmek ve oynamak için kullanabilirsiniz. İşte nasıl?

Nintendo Hesabınızı Epic Games’e bağlamak için bu adımları izleyin. İlk önce Epic Games web sitesine gidin. Oradan hesabınıza giriş yapın ve gerekli alanları doldurun. Görünen Adınızın Nintendo Switch veya diğer konsollardaki kullanıcı adınıza benzer olduğundan emin olun.

Epic games hesabı için bu adımı tamamladığınızda bir onay e-postası alacaksınız. İşleminizi onaylamak için bağlantıya tıklamanız gerekir. Ardından Epic Games hesabınız yeni bir tarayıcı sekmesinde açılır ve Bağlı Hesaplar menüsüne erişebilirsiniz.

Ardından, Epic Games hesabınızı Nintendo Hesabınıza bağlamanız gerekecek. İşlemi tamamlamak için Epic Games hesabınızda oturum açmanız gerekecek. İşlem basittir: resmi Epic Games web sitesini ziyaret edin ve e-posta adresiniz ve şifrenizle giriş yapın.

Zaten bir Epic Games hesabınız varsa, bunu Nintendo Hesabınıza bağlamayı seçebilirsiniz. Hesapları bağladıktan sonra, Nintendo Switch’inizde Epic Games oynayabilirsiniz.

Epic Games hesabında iki faktörlü kimlik doğrulama

Epic Games hesabınıza giriş yapmak istediğinizde şifrenizi sıfırlamak için zaman kaybetmekten kaçınmak istiyorsanız, iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirin. Bu yeni güvenlik seçeneği, özel bir uygulama tarafından oluşturulan benzersiz bir kod girmenizi gerektirecektir.

Bu kod epic games hesabınızı kilitleyecek ve başka birinin hesabınıza erişmesini engelleyecektir. İki faktörlü kimlik doğrulama özelliği, Nintendo Switch dahil olmak üzere hem iOS hem de Android cihazlar için desteklenir.

İki faktörlü kimlik doğrulamayı kullanmak için önce Epic Games hesabınızda e-posta kimlik doğrulamasını etkinleştirmelisiniz. Bu seçenekte, şifreniz doğrulandıktan sonra girmeniz gereken bir e-posta kodu alacaksınız. Aynı e-posta adresiyle çalışan bir kimlik doğrulama uygulaması da kullanabilirsiniz.

İki faktörlü kimlik doğrulama seçeneğinin kurulumu çok kolaydır ve teknik bilgi gerektirmez. Neyse ki, uygulamalar çok kullanışlı ve kullanımı kolaydır.

İki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirmek için Epic oyuncuları “Buradan Başlayın” sayfasını ziyaret etmelidir. Oraya vardıklarında, konsol kimlik bilgileriyle Epic games hesaplarına giriş yapmalıdırlar.

Ardından, hesap ayarlarının şifre alanına yönlendirilmek için 2FA kodunu girmeleri gerekir. 2FA kodlarını girdiklerinde, cihazlarını girerek onaylamaları istenecektir. Bu adım epic games hesabınızı korumak için önemlidir.

Epic Games Ücretsiz Oyunlardan, en iyi şekilde yararlanmak ve gerekli oyun indirmelerini yapmak için yukarıda bahsettiğimiz Epic Games Hesap Girişi önerilerini uygulamanız gerekmektedir.

Sıradaki içerik:

Epic Games’e Nasıl Giriş Yapılır? Epic Games Ücretsiz Oyunlar Girişi 2022