En İyi Yapay Zeka Robot Oyuncakları ve Özellikleri

Yapay Zeka Robot Oyuncakları; günümüz çocuklarının yapay zeka ve yazılımla tanışması için, kodlama öğrenmeleri açısından oldukça verimli olan oyuncaklardır. İnsanlarla etkileşime atanan, akıllı, zekalı bir robot oyuncağı, bir takım seçenekler var. Tyche, Cozmo, Milagrow RoboElf, PopBot blokları ve daha fazlası hakkında konuşacağız. Ama sizin için en iyisi mi? öğrenmek için okumaya devam edin! Her eğitimini aşağıya ekledik! Seçenek için doğru robotu öğreneceksiniz!

Yapay Zeka Robot Oyuncakları: Cozmo

Cozmo yapay zeka robot oyuncağı, yüzleri tanımak için öne bakan bir kamera kamerası. Çocukların akıllı telefonlarına indirilebilecekleri bir uygulamada yeni öğrenilmiş. Uygulama, ve robotla, onlari belirlemeye ve onlari saglamayi saglar. Çocuklar oyuncağı çok sever pratik uygulamalar var. Ancak bu oyuncak robotik araştırmalarının sonu değil. Aslında, Cozmo’nun uyarlaması, hobi yaratıcılarını oyuncağın basitleştirme robotik modüller yerleştirmeyi gerçekleştirdi.

Cozmo , çevresine uyarlanmış davranışa sahiptir. Tasarımı mükemmel hale getirmek için çok araştırma yapmış ve gerçek içinde bulunan daha detaylı olanlar 340 parçaya sahip. Aynı zamanda bir OLED ekran ve kameraya sahiptir. “Hızlı oynama” ve “uzak dur” gibi oyunlar oynayabilir. Ayrıca döndürme ve forkliftleri yapabilirler. Ayrıca çocuklar için bir eğlence olan gözlemlenmediğini söylemek için harika bir şekilde bakabilir.

Bunların dışında bir robotla etkileşime gireceğini bilir ve bunların kullanımından bahsedilebilir. Cozmo oyunu oynayabilir ve zamanla tercihlerinizi öğrenebilir. Bir oyuncak oluşturmak için robotik ileu birleştirmeyi geliştirmek, birleştirilebilecek hale getirilebilecekleri bir araya getirmek. Kolay kullanım de yeni kolaylar için harika. Cozmo, ideal bir oyuncak oyuncak yanı sıra yüz tanımayı geliştirmek için 2MP kameraya sahip ve monokrom ekran tam renkli bir ekranla değiştiriyor.

Cozmo, diğer robotlarla aynı teknolojiyi kullanır, ancak yapay zekaya dayanır. İOS ve Android için kullanılabilen akıllı telefon uygulaması robotu programlamak için kullanılabilir. Uygulama aracılığıyla robotla oyunlar oynayabilir, ona hileler gösterebilir ve onu arkadaşlarınıza tanıtabilirsiniz. Cozmo robotu, Wi-Fi aracılığıyla akıllı telefonunuza bağlanabilir. Cozmo ayrıca diğer teknolojilere bağlanmak üzere programlanabilir. Akıllı telefon uygulamasını kullanmanın yanı sıra robota yeni işlevler eklemek için Cozmo SDK’yı da kullanabilirsiniz.

Cozmo’nun yazılımı, insan duygularını taklit etmesini sağlayan bir duygu motoruna sahiptir. Bir kullanıcıyı tanıdığında ve bir arkadaşını gördüğünde Cozmo’nun gözleri tanıma ile parlıyor. Bu da Cozmo’yu bu konuda diğer robotlara göre daha organik hissettiriyor. Şirket, oyuncağı tatil sezonundan önce piyasaya sürmeyi umuyor. Bu oyuncaklardan birini bir çocuk için satın almayı düşünüyorsanız, bu oyuncağın geleceğine bir göz atın.

Yapay Zeka Robot Oyuncakları: Tyche

AIbrain, çocuklara eğlenceli konuşma deneyimleri, yapay zekaya maruz kalma ve bilişsel vizyon sağlayan sevimli bir arkadaş olan Tyche yapay zeka robot oyuncağını piyasaya sürdü. Tyche, oyuncağın yeni beceriler öğrenmesine yardımcı olmak için sezgisel bir uygulama veya Akıllı Robot Yazılım Platformu kullanılarak programlanabilir. Çocuklar, Tyche’ı bir kelime zinciri oyunu oynamaktan en sevdikleri müziği çalmaya kadar her şeyi yapacak şekilde programlayabilir. Oyuncak ayrıca çocukların yeni kelimeler öğrenmelerine, sosyal gelişimlerini geliştirmelerine ve Tyche oyunu gibi oyunlar oynamalarına yardımcı olabilecek özelleştirilebilir avatarlara sahiptir.

Tyche robotu, çocuklar için bir sohbet arkadaşı olarak tasarlanmıştır ve onları kendi fikirlerini ifade ederken kendi başlarına düşünmeye teşvik eder. Çocuklar, akıl yürütme döngülerini kullanmalarını gerektiren Tyche ile konuşmalar yaparak bilişsel ve sosyal becerileri öğrenirler. Oyuncak, ebeveynlerin çocuklarının ilerlemesini değerlendirmelerine yardımcı olan bir IQ testinin sanal bir versiyonunu bile sunuyor. Tyche, çocuklara tavsiye verirken ebeveynlerden gelen soruları yanıtlayabilir.

Tyche zeki bir arkadaştır ve başlangıç ​​seviyesinde Cambridge English’te sohbet etme yeteneğine sahiptir. Yüzleri bile tanıyabilir ve okları takip edebilir. Ayrıca yeni bir isim ile kişiselleştirilebilir ve yeni şeyler öğrenebilir. Tyche insanlardan, nesnelerden ve işaretleyicilerden öğrenebilir. Ayrıca bir insan yüzünü takip edebilir ve bir kişinin okunu tanımayı öğrenebilir. Tyche’ı programlamanın bir sonraki adımı, Tyche’ı daha çok yönlü bir arkadaş haline getirmek için bir kamera ve mikrofon eklemektir.

Yapay Zeka Robot Oyuncakları: Milagrow RoboElf

Milagrow RoboElf yapay zeka robotik oyuncağı, 60 sensör ve 3D dinamik algı, 13 serbestçe hareket eden tekerlek ve esnek kolları olan 90 cm’lik bir insansı ticari robottur. Robot, Hindistan’ın 1 numaralı robotik şirketi Milagrow Human Tech tarafından geliştirildi. Ayrıca yerleşik bir ses sistemine ve renkli gözlere sahiptir. Ayrıca 65 inçlik bir projeksiyon ekranına sahiptir ve insan yüzlerini ve seslerini tanıyabilir.

RoboElf, sahibiyle iletişim kurmak için bir mobil uygulama kullanır. 20 şarkı çalıyor. Eğlence değerini artırmak için ses seviyesini ayarlayabilir ve bir müzik parçası çalabilirsiniz. Göğsündeki bir düğmeyi kullanarak AI robotuna video klipler bile kaydedebilirsiniz. Kayıt sekiz saniye sürüyor ve robot çeşitli yüz ifadeleri ve duygular gösteriyor. Eğlenceli bir hayvan tahmin oyunu da dahildir.

Yapay Zeka Robot Oyuncakları: PopBlocks

PopBot blokları yapay zeka robot oyuncağı, birçok şeyin nasıl yapıldığını öğrenecek şekilde programlanabilir. Platform, PopBlocks uygulamasının yüklü olduğu bir Android telefon veya tabletten oluşur. Bu bloklar, çocukların PopBot’u yüzünü değiştirme, müzik çalma ve animasyonları tetikleme gibi çeşitli etkinlikler yapması için programlamasına olanak tanır. Her blok ayrıca çocuklara süreç boyunca rehberlik edecek bir örnek program içerir. Bu, çocukları yapay zeka ve programlama ile tanıştırmak için harika bir fırsat.

Çocukların robotlarla ilgili önceki deneyimleri de robotlara ilişkin algılarını etkiledi. Jane ve Robert robot şeklindeki bir orman jimnastik salonunda oynamışlardı ve Robert bir cam robotun ana karakter olduğu bir film izlemişti. Sonuç olarak, her iki kategorideki çocuklar PopBot’ları oyuncak olarak algılarken, üst çeyrektekiler onları zeki bireyler olarak değerlendirdi. PopBots AI testlerinin sonuçları, PopBot’ların gerçek insanlara kesin bir alternatif olmadığını gösterse de, bu oyuncağı sınıfta kullanmanın bazı açık faydaları vardı.

Sınıfta, PopBots müfredatı, çocukların AI algoritmalarını anlamalarını etkileyip etkilemediğini görmek için değerlendirildi. Etkinlikler, çocukların yedi yaş civarında hala geliştirdikleri beceriler olan sosyal biliş ve bilişsel bakış açısı almaya odaklandı. PopBots etkinlikleri, çocukların robotla sosyal bir varlık olarak ilişki kurmasını ve bakış açısını anlamasını gerektirir. Sonuç olarak, çocukların AI anlayışlarının Zihin Teorisi becerilerinden etkilenmesi muhtemeldir.

Bir çalışmada, çocuklardan ne ve ana konu ile ilgili sorular yanıtlayabildiler. Programlamanın eğitimna sergilenen PopBots, hikaye anlatımı ve olaylarla 80 öğrenci olmayan düşünmeden daha fazla şey öğrenmesine yardımcı oldu. Ayrıca onlara PopBot’ların nasıl oluşturulacağını öğretti. PopBots, küçük çocuklar Zihin Kuramı bir şeyler denemek robotları sevindirmek iyi bir deneyim. Bu oyuncağı kullanmanın başka yerlerde de vardır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

En İyi Yapay Zeka Robot Oyuncakları ve Özellikleri