En iyi Mobil Uygulamalar 2022

En iyi mobil uygulamalar listemizde, bu yıla ve geçtiğimiz seneye damgasını vuran cep telefonu ve tablet uygulamalarını sizlere aktaracağız. Her sene olduğu gibi geçtiğimiz sene de, çok sık tercih edilen mobil uygulamalar belli oldu. Google tarafından hazırlanan liste, Google Play Mağazalarında yer alan en iyi Android uygulamalarını açıkladı.

En iyi mobil uygulamalar listemizde, bu yıla ve geçtiğimiz seneye damgasını vuran cep telefonu ve tablet uygulamalarını sizlere aktaracağız. Her sene olduğu gibi geçtiğimiz sene de, çok sık tercih edilen mobil uygulamalar belli oldu. Google tarafından hazırlanan liste, Google Play Mağazalarında yer alan en iyi Android uygulamalarını açıkladı. Bunun yanında, Apple’ da kendi mağazasında en fazla tercih edilen uygulamaları seçti. İşte tüm bunlar üzerinden yapılan açıklamalar ve sonuçlarını yazımız üzerinde sizlerle paylaşıyor olacağız. Geçtiğimiz senenin en fazla tercih edilen ve bu sene de çok sık tercih edilmeye devam eden uygulamaları sizlere tanıtacağız.

 

Tiktok

Mobil uygulamalar arasında, son zamanlarda en popüler mobil uygulama konumda yer alan Tiktok, video içerik hazırlama ve paylaşma  uygulaması olarak dikkat çekiyor. Aynı zamanda, anlık canlı yayın yapma özelliği de sunmakta olan platformda kullanıcılar; dans, komedi, oyunculuk ve pek çok alanda kısa videolar ile diğer kullanıcılara yeteneklerini sergileyebiliyorlar. Çok geniş bir kullanıcı ağı ve ticari bir pazar olması nedeniyle kısa süre içinde geniş kitlelere yayılmak da mümkündür. Günümüzde, tiktok üzerinden ünlü olan çok sayıda kişi vardır. 150 ülkede 1 milyar kullanıcı barajını aşan uygulama, Türkiye’de de çok yaygındır. Uygulamayı indirdikten sonra hesap açarak sizler de video yüklemeye başlayabilir, hayran kitlesi oluşturabilirsiniz. Sunulan seçeneklerin çok geniş olması, etkileşimi arttırdığı gibi izlenme oranları da arttırır.

 

LOL: Wild Rift

Dünyanın en fazla oynanan oyun seçeneklerinden biri olarak dikkat çeken Lol, bu sene de dünyada en fazla oynanan oyun olmayı başardı. En iyi mobil oyunlar listesinde yer alan oyunun, mobil versiyonunu cep telefonlarınıza veya tabletlerinize indirmeniz mümkündür. Uygulama, oyun severler için yeni bir dünya sunmaktadır. LOL: Wild Rift hakkında bilgi almak için bizi takip edin.

 

Bumble

Tinder’a benzeyen bir tanışma uygulaması olan Bumble, yeni insanlar ile tanışmak için sizlere imkan sunuyor. Bölgenizde yer alan kişiler ile eşleşebilir ve onlarla bağlantı kurabilirsiniz. Uygulama diğer arkadaşlık uygulamaları ile benzerlik gösterir. Beğendiğiniz kişi ile eşleşirseniz onunla konuşmaya başlayabilirsiniz. Lokasyon özelliği sayesinde, arkadaş edinmek isteyen kişilerin tercih ettiği avantajlı bir uygulama olarak göze çarpıyor.

 

Clips

Clips, Apple tarafından geliştirilen bir uygulamadır. İOS kullanıcılarının, Apple cihazlarla ürettikleri, yüksek kaliteli fotoğraf ve videoları olabildiğince profesyonel bir şekilde revize etmelerini sağlayan kullanışlı bir uygulamadır. Hazırlanan video ve görselleri sosyal medyaya yüklemeden önce düzenleme imkanı tanır. Bu nedenle çok fazla tercih edilir. En iyi IOS uygulamalarından biri olarak kabul edilmektedir.

 

İnstagram

Her sene olduğu gibi instagram, geçtiğimiz sene de en fazla tercih edilen mobil uygulamalar listesinin başında yer alıyor. Video ve görsel içerik paylaşımına imkan vermesi, kullanıcı deneyimine göre platformun kendini keyifli araçlarla özelleştirmesi, bu denli tercih edilmesinin ana faktörüdür. İnstagram kullanıcılarının, canlı ve ortak yayınlarla sayfalarına hareket katması, takipçi sayısını arttırmanın en iyi yöntemlerinden biri olarak görünüyor. İçerik üreticilerinden, küçük işletmelere kadar avantaj sağlayan bir video ve fotoğraf paylaşım uygulaması olan instagram, 2018 senesinde 1 milyardan daha fazla kişi tarafından indirilme barajını aşan uygulama, günümüzün en popüler uygulaması olarak görülür.

Whatsapp

Whatsapp, kullanıcılarına antipatik olarak dayattığı sözleşme kısmından sonra bile, hala en çok kullanılan en iyi mobil uygulamalar listesinde en üst sıralarda yer almaktadır. Arkadaşlarınız ile iletişime geçmek ve onlarla devamlı olarak iletişim kurmak ve görüntülü sohbet kurmak için bu uygulamayı tercih edebilirsiniz. Uçtan uca şifreli güvenlik önlemleri kullanması, whatsapp kullanıcılarının uygulamayı gönül rahatlığıyla kullanmalarına olanak veriyor. Uygulama her ne kadar gizlilik ihlali konusunda bir dönem sorun çıkartsa da günümüzün en fazla kullanılan mesajlaşma uygulaması olduğunun altını çizmek gerekiyor. Bunun ana nedeni ise, kolay kullanım imkanı sunması ve insanlarda meydana gelen alışkanlıklardır.

En iyi mobil uygulamalar konusunda sizlere önemli bir liste sunduk. Bu liste sürekli olarak güncellenmektedir. Bu nedenle bizi takip ederek dünyanın ve ülkemizin en fazla tercih edilen, en iyi uygulamalarını anında öğrenebilirsiniz. Cep telefonlarınız ve tabletleriniz üzerinden indireceğiniz bu uygulamalar çok farklı amaçlar ile de kullanılır. En etkili ve kaliteli mobil uygulama seçenekleri, en iyiler sitemizde yer almaya devam etmektedir.

Sıradaki içerik:

En iyi Mobil Uygulamalar 2022