En İyi Mobil Oyunlar Nedir? Geçmişten Günümüze En İyi Ücretsiz Mobil Oyunlar 2022

Mobil oyunlar, geçmişten günümüze oldukça kaliteli bir yol kat etti. Ücretsiz mobil oyunların da çok tercih edilir olması sebebi ile oyun sektörü son 20 yılda büyük bir patlama yaşadı.

2000’lerin dünya üzerinde yaşattığı teknolojik devrim ile beraber, oyun konsollarının küçülerek daha da pratik bir hale dönüşüp, önce tablet formuna akabinde de tablet özellikli cep telefonlarına evrimleşmesi ile oyun üreticileri ve oyun takipçileri daha da çoğaldı.

Mobil oyunlar dendiği zaman, aklımıza ilk gelen indirme platformları burada ücretsiz mobil oyun sağlayıcıları ile ön plana çıkıyor.

Mobil oyunların bu denli tercih edilmesinin sebebi, kolay erişilebilir ve çoğunun da ücretsiz olarak sunuluyor olmasıdır.

Mobil oyunların ve ücretsiz mobil oyunların kısa bir listesini sunacağımız bu yazımızda, dileriz henüz denemediğiniz oyunlara denk gelir ve nedir5.com farkı ile denemeye karar verirsiniz.

En İyi Mobil Oyunlar: Asphalt 8: Airborne

Araba yarışlarını seven, hız tutkunları için çok keyifli bir tercih olacak Asphalt 8: Airborne; gameloft firması tarafından üretilen bir araç yarışı seri oyunlarının 8. mobil oyunudur.

Mobil araba oyunları içerisinde, çoklu oyun seçeneği ve gelişmiş grafik özellikleri sayesinde, oyun oynarken sürüklenip gidebileceğiniz bir atmosfer yakalayabilirsiniz.

Bu mobil oyunun; IOS ve Android platformlarda oynanabilmesi için ufak bir ödemesi mevcut ama kesinlikle bu keyif için değer.

En İyi Mobil Oyunlar: Temple Run 2

En iyi mobil oyunlar listesinde şimdi sırada, biraz gergin biraz komik bir adrenalin oyunu var.

En iyi ücretsiz mobil oyunlar içerisinde, ios ve android işletim sistemlerinde kolaylıkla indirip oynayabileceğiniz Temple Run 2, sizlere müthiş bir oyun keyfi sunacaktır.

Mobil oyunun içerisinde, uygulama içi satın alma öğeleri azdır ve ücretsiz olarak oynamaya uygundur.

En İyi Mobil Oyunlar: Final Fantasy Brave Exvius

Mobil ücretsiz oyunlar içerisinde, Japonya’da 2015 yılı itibariyle çıkan oyun ülkemiz platformlarına 2020 itibariyle girmiştir.

Mobil oyun, bir savaş oyunu olarak 2 boyutlu grafiklerle donatılmış ancak etkileşim düzeyi çok yüksek olan bir oyun olarak karşımızda.

Arkadaşlarınızın id’lerini kendi üyeliğinizden eklediğinizde, birlikte savaşabiliyor ve strateji kurabiliyorsunuz.

Mobil oyununun içinde tercih ettiğiniz savaş alanlarında, arkadaşlarını savaş destek olarak çağırabiliyorsunuz.

En İyi Mobil Oyunlar: Vainglory

En iyi mobil oyunlar sıralamasına, geçmişten günümüze devam ediyoruz ve sıradışı bir liste karşımıza çıkıyor.

Ücretsiz mobil oyunlar içerisinde, legends severlerin kesinlikle çok seveceğini düşündüğümüz bir mobil oyun.

Bu mobil oyunu keyifli yapan ilk unsur bizce, grafiklerinin renkli ve oyun karakterlerinin etkileyici olması. Mobil oyun platformlarında, etkileyici harita ve grafikleri ile ön plana çıkan bir oyun olarak karşınızda.

En İyi Mobil Oyunlar:  Clash Royale

Mobil oyun alternatiflerine devam ediyoruz ve karşınızda, Clash Royale var.

Ücretsiz mobil oyunlar içinde en zevkli altyapıya sahip bir başka oyundur.

Oyunun üreticisi süpercell, daha önceleri Clash of clans ve Boom beach gibi oyunlarına platformlara sunmuştu.

Mobil oyunlar içerisinde, kart oyunlarını sevenler için iyi bir alternatif olacak bu oyun ile kart destelerinin ayarlayıp, rakiplerini kulelerini deviriyorsunuz.

En İyi Mobil Oyunlar:  Angry Birds 2

En iyi mobil oyunlar listesinin belki de tüm dünyada kabul gören 1 numarası olmaya aday bir oyun.

Ücretsiz mobil oyunlar içerisinde, bu kadar komik grafiklerle kaliteyi bir arada  bulunduran bir oyun üreticisinin elinden çıkması, tüm dünyada aynı etkiyi ve popülariteyi oluşturdu.

Mobil oyunlarda, oyun oynadığınız konsol ne olursa olsun angry birds serisinde seviyeleri geçmek ve domuzlara karşı savaşmak kesinlikle çok keyifli.

Mobil oyunlarda, hem çocuklara hem de yetişkinlere hitap eden bu oyunu kesinlikle çok seveceksiniz.

Mobil oyunlarda şuan yer vermediğimiz ama ileride kesinlikle bahsedeceğimiz zamanının bir candy crash saga’sı gibi bir oyundan bahsediyoruz.

 

 

 

 

Sıradaki içerik:

En İyi Mobil Oyunlar Nedir? Geçmişten Günümüze En İyi Ücretsiz Mobil Oyunlar 2022