En İyi 5 Netflix Dizisi Nedir? Netflix ve Netflix Dizileri 2022

en iyi netflix dizileri hangileriEn İyi Netflix Dizilerinden sizlere bahsetmek istedik. Netflix platformunda bulunan dizilerden; zamana kadar Karate Kid filmlerinin hayranıysanız, muhtemelen şimdiye kadar  birinci olarak derecelendirilen Cobra Kai’yi görmüşsünüzdür.

Bu Netflix Dizisi harika bir yazıya ve nostaljik alt tonlara sahip ve Johnny Lawrence’ı Daniel LaRusso tarafından rezil bir şekilde tekmelendikten 34 yıl sonra takip ediyor. Karate’de yıkıcı bir duruş sergiliyor ve dört mevsim saf eğlence.

En İyi 5 Netflix Dizisi: Outlander

Netflix Outlander’ın ilk iki sezonu Netflix’te ücretsiz olarak yayınlanıyor, ancak şimdi iptal edilseydi, muhtemelen hala kullanılabilir olurdu. Netflix, ücretsiz olmanın yanı sıra, bu şovun son ayaklarını en üst düzeye çıkarmaya çalışıyor.

Ürününü Netflix’e satan STARZ ile karşılaştırıldığında, birincisi ürününe mümkün olduğunca çok göz atmaya çalışıyor. Bu şekilde, insanları filmler ve TV şovları gibi diğer içeriklerle yakalama şanslarını artırabilirler.

Netflix Sezon 5, Claire ve Jamie’nin İskoçya’daki çatışmadan zar zor kurtuldukları sömürge Kuzey Carolina‘daki hayatlarını takip ediyor. Orada Jamie, milisleri yozlaşmış yetkililere karşı toplar ve bu da kolonilerde yeni bir şiddet dalgasına yol açar. Claire ise onun kimliğini bulmaya kafayı takar ve sevdiği kadınla evlenir.

Netflix’te her bölümde, aşırı derecede izlemek zorunda hissetmekten kendinizi alıkoyamazsınız.

Netflix Outlander dizisi, zaman yolculuğu yapan çok türde bir destandır. Claire Randall ve Jamie Fraser arasındaki kayalık romantizm, gösterinin en önemli noktası. Ama hepsi bu kadar değil: dizi tarihin büyük bir bölümünü kapsıyor ve bilimkurgu kavramları kadroda kayboluyor.

Aynı zamanda Netflix’teki en çekici şovlardan biridir. Ve konusu bazen kafa karıştırıcı olabilir ve öncül biraz fazla iç karartıcı olsa da, karakterler kendi iyiliği için izlenmeye değer.

En İyi 5 Netflix Dizisi: Sense8

Netflix Sense8 dizisi, Wachowski’ler ve J. Michael Straczynski’den yeni bir bilimkurgu dramasıdır. Hepsinin gizemli şekillerde bağlantılı olduğunu keşfeden sekiz yabancıyı takip ediyor. Bu karakterlerin süper güçleri vardır ve birbirlerinin yeteneklerinden faydalanabilirler.

Netflix dizisinde müthiş süper güçler, heyecan verici dövüş sahneleri ve uğursuz komplolarla dolu.

Bu Netflix dizisi, aynı zamanda şaşırtıcı bir şekilde iç açıcıdır.

İddialı doğasına rağmen, Sense8 her Netflix kullanıcısı için mükemmel bir seçim değildir. İlk kez izleyenler için karmaşıklığına alışmak zor olabilir, ancak diğer Netflix dizilerini izlediyseniz ve konusunu merak ettiyseniz, Sense8 kesinlikle göz atmaya değer. Gösteri 16 farklı ülkede çekildi ve dizinin bölümlerine dahil edilen sahneler etkileyici.

Netflix dizisi “Sense8″in kadrosu harika. Gösteri ayrıca mükemmel bir yazı ve yönetmenliğe sahiptir. Netflix’te birinci sezon, klasik üç perdelik bir film gibi yapılandırılmıştı ve getirisi sonunda geldi.

Bununla birlikte, ilk sezon birçok izleyici için zorlu bir kızaktı. Oyuncular gösteriyi kısa süreliğine taşısa da, hikaye çok uzun süre ertelendi. Bu, “Sense8″i bir nedenden dolayı en iyi Netflix dizilerinden biri yapıyor.

Sense8’in öncülü, sekiz karakterin her biri birbirine bağlı olduğu için “duyu” kelimesi üzerinde akıllıca bir oyundur. Esasen birbirleriyle iletişim kurmalarına izin veren bir “duyu” (psişik yetenek) ile bağlanırlar. Bilgi, dil ve becerileri birbirleriyle paylaşırlar. Hikayeler karmaşık, ancak karakterler sevimli.

Netflix’te kısacası, insan bağlantısını araştıran bir bilimkurgu dizisi arıyorsanız, Sense8 kesinlikle bir göz atmaya değer.

En İyi 5 Netflix Dizisi: Money Heist

Money Heist’in sizin için mükemmel bir gösteri olup olmadığını merak ediyorsanız, başka yere bakmayın. İspanyolca polisiye gerilim filmi Netflix’in en popüler dizilerinden biridir ve diğer dillerde en çok reyting alan dizileri geride bırakmıştır.

Netflix dizisinin karmaşık soygunları gerçekleştirmeye çalışan bir hırsız ekibini ve onları durdurmaya çalışan kolluk kuvvetlerini takip ediyor. Arsa, bol miktarda duygusal yüksek ve sabunlu karışıklık ve mutlu son ile hızlı tempolu bir aksiyon-gerilimdir.

Netflix dizisi, Serinin üretim tasarımı nakit destekli ve dünyayı dolaşıyor. Çete üyeleri artık uluslararası çapta kanun kaçağı olarak biliniyor ve cesur, kırmızı tulumları bir isyan duygusu uyandırıyor. Soygun bir banka kasasında gerçekleşmesine rağmen, mürettebat üyeleri bombalar ve bıçaklar da dahil olmak üzere çeşitli silahlarla silahlandırılmıştır. Arsa tahmin edilemez, ancak çete aynı zamanda inanılmaz derecede yetenekli ve sevimli.

Tacizden kaçan genç bir annenin etrafında dönen sınırlı dizi, bir başka güçlü teklif. Birçok yasal drama suçla ilgili olsa da, Money Heist, türü benzersiz bir şekilde ele alan oldukça eğlenceli bir dramadır. Aynı zamanda bazı romantik anlar içeriyor ve benzer şovlardan daha farklı hissettiriyor.

Hayranlar da benzer bir Netflix dizisi olan Dark’ı izlemek isteyebilir. Money Heist’i sevdiyseniz, şu benzer Netflix dizilerine göz atmalısınız.

En İyi 5 Netflix Dizisi: Maniac

Netflix dizisi “Maniac”, aynı adlı Norveç televizyon dizisinden uyarlanan bir psikolojik gerilim filmidir. Jonah Hill, “saf mutluluk” arayan, bir ilaç denemesi için gönüllü olan ayrıcalıklı ancak duygusal açıdan kırılmış genç bir adam olan Owen Milgrim’i oynuyor.

Kız kardeşinin ölümünün peşini bırakmayan uyuşturucu bağımlısı Annie Landbergh’i oynayan Emma Stone ile tanışır. Hikaye gerçek bir hikayeye dayanmasına rağmen, bu netflix dizisi 90’lar nostaljisi ve vintage bir tarzla dolu.

Netflix dizisi Maniac’ın her bölümü kırk dakikadan kısadır, bu nedenle seyirci bitmek bilmeyen açıklamalarla çıkmaza girmez. Netflix’te her bölüm, “açıklama” bölümleri veya süper çılgın finaller olmadan, birkaç farklı yönde dengelenmiştir.

Netflix’te bu, dizinin en iyi yönüdür – bölümleri kısadır, ancak tatmin edicidir ve karakterler sürekli olarak ilginçtir. Manyak” söz konusu olduğunda, çok organik hissettiren ama yine de çok eğlenceli olan kaygan bir olay örgüsü var.

Netflix dizisi “Maniac”ın yapım tasarımı, dizinin karakterleri ve ortamı kadar eğlenceli. Neon pembesi ve elektrik mavisinin karışımından oluşan set tasarımı, 70’lerin sonlarındaki Japon elektronik oyuncaklarını andırıyor.

Bu kombinasyon, Maniac’a tanıdık gelen, ancak benzersiz bir şekilde Netflix’e uygun bir görünüm ve his verir. Pek çok eleştirmen dizinin üslubunu eleştirirken, izleyiciler “Maniac”ın en orijinal Netflix dizilerinden biri olabileceğini düşünmeliler.

En İyi 5 Netflix Dizisi: Alias ​​Grace

Bu Netflix dizisi; bir dönem filmi gibi görünse de Alias ​​Grace aşırı acımasız değil. Bunun yerine, Netflix izleyicileri düşündürecek ince nüanslarla bezenmiş karmaşık bir şiddet dokusudur. Aynı zamanda beyaz erkek ayrıcalığı, kadınların sömürülmesi ve kadınların nesneleştirilmesi konularını da araştırıyor. Gösteri, güçlü ve güncel bir Zeitgeist’ten yararlanıyor.

Hatta bu Netflix dizisinin senarist ve yönetmenlerinin kadın olması günümüzle o kadar alakalı ki. Grace’in hikayesi kitabınınkine çok benzer olmasına rağmen, gösteri hayal kırıklığına uğratmıyor.

Netflix dizisi yoğun ve ilerleme hızı oldukça hızlı. Alias ​​Grace, kendilerini güvende olmadıkları durumlarda bulan iki kadının hayatlarını anlatan büyüleyici bir dizi. Kitap, trajik bir geçmişi olan bir kadına odaklanırken, dizi bunun verebileceği zarara odaklanıyor.

Netflix dizisinin konusu, 19. yüzyıldan kalma gerçek bir cinayet davasına dayanıyor. Suç İrlandalı bir göçmen tarafından işlenirken, hikaye kadın bakış açısıyla anlatılıyor. Hizmetçi Grace Marks hem katil hem de kurbandır. Hikayesini ve içinde gelişen olayları kendi bakış açısı ve anlatıcı aracılığıyla açıklayabiliyor.

Netflix dizisinde, Grace çekici bir karakter ve izleyicilerin ilgisini çekmeyi vaat ediyor.

En İyi 5 Netflix Dizisi: The Witcher

Netflix dizisi The Witcher, karakter katmanları ve karmaşık hikayeleri olan karmaşık bir fantezi hikayesidir. Birinci ve ikinci sezonun katmanlı hikayeleri, onu mükemmel bir tıkınırcasına layık bir dizi haline getiriyor. Güzel bir tempoda ve sabırlı bir tempoda ilerliyor, bu da izleyicilerin önceki bölümlerdeki önemli olay noktalarını keşfetmesine olanak tanıyor.

Netflix dizisinde Zengin bir mitoloji, aynı zamanda birden fazla kitap serisini, yan ürünleri, çizgi romanları ve birkaç video oyununu da içeren hikayenin altında yatıyor.

Netflix dizisi, ünlü karakter Geralt of Rivia’nın hayatını takip ediyor. İnsanlığı kötü yaratıklardan ve kötü yaratıkların istila ettiği bir dünyadan korumakla görevli güçlü bir büyücüdür.

Netflix Serideki diğer dikkate değer karakterler arasında, kendi adını taşıyan Witcher rolünde Henry Cavill, Ciri rolünde Freya Allan ve Geralt’a görevinde yardımcı olan güçlü bir büyücü olan Yennefer rolünde Anya Chalotra yer alıyor.

Netflix dizisi The Witcher, Andrzej Sapkowski’nin sekiz fantastik romanından oluşan çekirdek seriyi takip ediyor. Bu kitaplar ilk olarak 1990’larda yayınlandı ve Amazon listelerinde yeniden canlanıyor.

Romanlar bir 2001 Polonya filmine ve ardından gelen iki televizyon dizisine uyarlandı. Seri sonunda bir rol yapma video oyunu ortaya çıkardı. Sapkowski’nin orijinal kitaplarının kalitesiz temsiline rağmen, The Witcher Netflix dizisine layık bir ektir.

“The Witcher”ın kadrosu olağanüstü. Netflix dizisinin Oyuncu kadrosunda Jota Castellano, Nathanial Jacobs, Chuey Okoye ve Kevin Doyle yer alıyor.

Bu Netflix dizisi şiddetle tavsiye edilir ve hayranlar hepsini birden izlemek isteyecektir. Dizinin karakter kavisleri hem yürek parçalayıcı hem de güç veriyor ve sonraki bölümleri tahmin etmek kolay.

Netflix’te Final sezonu, hikayenin finalini ve iki bölümden oluşan son bir finali içerecek.

Sıradaki içerik:

En İyi 5 Netflix Dizisi Nedir? Netflix ve Netflix Dizileri 2022