Brezilya Ağdası Nedir ve Nasıl Kullanılır

Brezilya Ağdası Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Brezilya Ağdası hiç şüphesiz çok popüler bir epilasyon yöntemidir ve özellikle bikini bölgesi için kullanılır , çünkü neredeyse ağrısız ve tahriş bırakmayan bir ağda yöntemidir.

Öyleyse, breazilya ağdasının ne olduğunu, özelliklerini, avantajlarının neler olduğunu ve ayrıca kendi başınıza ve/veya profesyonel kullanım noktasında bir brezilya ağdasını nasıl kullanacağınızı inceleyelim.

Brezilya Ağdası Nedir ?

80’lerin sonunda Amerika Birleşik Devletleri’nde Manhattan’da doğan Brezilya ağdası veya Brezilya epilasyonu , Brezilya kökenli Padhila kardeşlerin ” SPA J. Sisters International ” güzellik merkezinde tasarlandı ve çok kısa sürede tüm dünyaya yayıldı.

Bu ağda türü esas olarak kasık ve kasık bölgelerinin (bikini bölgesi ) epilasyonu için kullanılır , ancak geleneksel ağdalardan çok daha hassas olduğu için vücudun özellikle hassas bölgelerin epilasyonu için de uygundur.

Brezilya ağdası aslında özellikle yaz döneminde, özellikle plaj tatiline çıkmadan önce çok popülerdir, böylece bikininizi güvenle kullanabilirsiniz.

Geleneksel ağdaların aksine, Brezilya ağdası yanmaz ve çok daha düşük sıcaklıklarda uygulanabilir ve ayrıca şeritlerin çıkarılmasını gerektirmez. Aslında ağda soğuduktan sonra alçı gibi yırtılır ve böylece çok kısa tüyleri bile yok etmeyi başarır.

Bu tedavi türü özellikle çok hassas ciltlerde veya folikülit ve yüzeysel batık tüylerin varlığında kullanım için uygundur. Aslında, düşük sıcaklıktaki ağda, kılları cilde yapışmadan birleştirmeyi başarır, böylece cilt yüzeyindeki travmayı önler ve tahrişi ve kızarıklığı en aza indirir.

Brezilya Ağdasının Faydaları

Bu epilasyon yöntemi, cildi tamamen pürüzsüz bırakarak benzersiz bir özgürlük ve tazelik hissi verdiği için, deneyen çoğu kadını tatmin edebilen basit, pratik, hızlı ve neredeyse tamamen ağrısız bir prosedür olmasıyla ünlüdür .

Ek olarak, Brezilya ağdası, genellikle bitkisel reçineler, balmumu ve diğer çeşitli doğal maddelerden oluşan tamamen doğal bir mum olma avantajına sahiptir .

Bu nedenle, daha klasik ağda ile karşılaştırıldığında Brezilya ağdasının sayısız avantajı olduğu kolayca söylenebilir . İşte aşağıda listelenmiştir:

 • Düşük sıcaklıklarda kullanılır ve bu nedenle cildi yakma riski yoktur.
 • Tüy dökücü şeritler kullanmadan doğrudan uygulanır
 • Brezilya ağdası, cilde yapışmadan tüyleri yakalar, bu da onu geleneksel ağdalara göre çok daha hassas ve daha az travmatik hale getirir.
 • Çok kısa tüyleri bile almayı başarır
 • Hassas bölgelerde veya folikülit ve yüzeysel batık tüylerde kullanım için idealdir.
 • Pürüzsüz cildin etkisi, tüyleri derinlemesine kökünden çıkarmayı başaran etkisi sayesinde 4-5 haftaya kadar uzun sürelidir.
 • Yaymak ve çıkarmak kolaydır
 • Tek kullanımlıktır, bu nedenle çok hijyeniktir
 • Kıl gözeneklerini genişletici etkisi vardır
 • Kılcal damarlar üzerinde tehlikeli değildir
 • Bu ağda türü tüy dökücü şeritlerin aksine, ulaşılması daha zor olan bölgelere bile istediğiniz yere yerleştirilebilir.

Brezilya Ağdasının Riskleri

Yukarıda belirtildiği gibi, bu özel ağda türü çok hassastır ve hassas ciltler veya belirli problemler için önerilir, ancak her durumda, bu tür tüm tedavilerde olduğu gibi biraz dikkat etmeniz gerekir.

Brezilya ağda seansından sonra, özellikle kasık bölgesinde yapıldıysa, her durumda birkaç gün sonra kaybolma eğiliminde olan hafif rahatsızlık veya küçük tahrişler oluşması mümkündür.

En büyük risk, mahrem bölgelerdeki tüylerin tamamen alınmasıyla ilgilidir: ikincisi, aslında mikroplara, bakterilere ve mantarlara karşı bir koruma ve bariyer görevi görür. Bu nedenle, Brezilya ağda seansı bittiğinde, detaylı hijyene daha fazla dikkat etmek gerekecektir.

Ayrıca, işlemden hemen sonra ve bunu  takip eden 24 saat boyunca güneşe, bronzlaşma cihazlarına ve cildi tahriş edebilecek havuz kloruna maruz bırakılması önerilmez. Aynı nedenle çok hassas ciltlerde aşırı terlemeye neden olan aktivitelerden ve çok dar kot pantolon giymekten kaçınılması da önerilir.

Brezilya Ağdası Nasıl Kullanılır?

Brezilya ağdası, güzellik merkezlerinde çok talep gören profesyonel bir tedavidir.

Aslında hem profesyoneller hem de en deneyimsizler için uygun, basit ve hızlı bir tekniktir ve bu nedenle herkes tarafından kolayca özümsenebilir.

Önemli olan amatör eğitim yazılarına ve videolarına güvenmemektir, çünkü Brezilya ağdası kolayca öğrenilebilir olsa da, kesinlikle sektördeki gerçek profesyoneller tarafından yapılan çalışma metodları ve açıklamalarla çalışılması gereken kesin adımlar vardır.

Brezilya Ağdası İçin Ağda Makineleri

Brezilya ağdasını kullanabilmeniz için , evde kendi başınıza ağda veya profesyonel ağda yapıyor olsanız da, kullanılacak bazı özel ürünlere ve araçlara ihtiyacınız vardır.

Öncelikle hazır brezilya ağdasının yanı sıra ağda ısıtıcı makinenizin olması, ağdayı ısıtıp sıcakken kullanabilmeniz için gereklidir. Ayrıca ağda yaptığınız bölgelere doğru bir şekilde yaymak için spatulalar gerekecektir .

Son olarak, ağda sonrası kullanmak, tahrişi önlemek ve ayrıca ciltte kalan ağdayı gidermek için bir miktar yumuşatıcı yağın mevcut olması da tavsiye edilmektedir.

Sıradaki içerik:

Brezilya Ağdası Nedir ve Nasıl Kullanılır