BENİ WHATSAPPTAN SİLEN KİŞİYE NASIL MESAJ GÖNDEREBİLİRİM ?

BENİ WHATSAPPTAN SİLEN KİŞİYE NASIL MESAJ GÖNDEREBİLİRİM ?

 

WhatsApp artık günümüzde oldukça yaygın olarak kullanılan bir platformdur. Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan WhatsApp hemen her gün milyonlarca kişi tarafından aktif olarak kullanılmaktadır. Kullanım alanı o kadar geniştir ki bir şey olmaz günlük hayatımızda rutin işlerimiz, iş hayatımızda toplantıya görüşmelerimiz, bir ve birden çok toplu görüntülü konuşmalar için bile WhatsApp’ı tercih etmekteyiz. Çoğu insanların da bildiği üzere WhatsApp uygulamasında karşı tarafın profil fotoğrafı Yada herhangi bir mesaj yazmak üzere baloncuk oluşturmak için rehberinizde kayıtlı olması gerekmektedir. Hatta WhatsApp bu konuda oldukça davetkar davranmaktadır

 

Uygulamayı kullanırken dikkat edilmesi gerekenler ;

 

Uygulamayı ilk defa kullanacaklar için kaydedilen telefon numarasının ardından WhatsApp’a davet et seçeneğe ile sizleri karşılar. Kayıtlı olmayan kullanıcılar ise mesaj gönderme imkanına sahip değildir. Bu nedenle WhatsApp üzerinden bu kişilere mesaj göndermek isterseniz Numarayı rehbere kaydedip daha sonra istediğiniz mesajı gönderebilirsiniz. Ancak rehbere eklemiyor bir numarada WhatsApp dan mesaj göndermeyin çokta kullanılamayan, daha doğrusu henüz keşfedilmemiş bazı yöntemleri mevcuttur.

 

Öncelikli olarak telefonunu web tarayıcısını açarak adres çubuğunun oldu yani http:// se ile başlayan kısma bir link yazmanız gerekmektedir, bunun örneğine şu şekilde verebiliriz: ” https://api.WhatApp.com/send?phone=Mesaj ve Göndereceğiniz numara ”  Olarak internet tarayıcınıza hiç kısmina yerleştirebilirsiniz.

 

WhatsApp’ın bilinmeyen gerçekleri ;

 

Göndermek istediğiniz numarayı yazarken uluslararası alan koduyla yazmanız istenilen şartlar arasındadır. Yani herhangi bir telefon numarasına başına ‘sıfır’ Ya sa’ +’yazmamanız gerekmektedir. Bu uygulama için de örnek verecek olursak şu şekilde algılamanız mümkündür; “90 123 916 23 01 ”

Bu şekilde uyguladığınızda iyi ki numara Ülke kodu ve sonraki üç numara ile GSM operatörün kodu olarak işleme alınmaktadır.

 

Buradaki en önemli husus baştaki dokuz kısmıdır. Bu alana operator kodunu doğru şekilde yerleştirmelisiniz.

 

Numara hilesi diye bir şey var mı?

 

Numarayı yazdığımızda bağlantınız şekilde görünce ondan emin olmalısınız bu işlemi doğru yaptınıza işarettir. “https: //api.WhatsApp.com/send?phone=902728162512.”

 

Bu aşamadan sonra yolun sonuna geldiniz demektir ekran gelen bildirimini onaylayarak ekranınız açıldığında yazdığınız numarayı artık kolaylıkla WhatsApp dan istediğiniz mesajı gönderebilirsiniz.

 

Whatsapp yıllardır insanlara hizmet sunmakta olup, bu gibi yöntemlerle kullanıcılarına alternatifler sunmaktadır.

Sıradaki içerik:

BENİ WHATSAPPTAN SİLEN KİŞİYE NASIL MESAJ GÖNDEREBİLİRİM ?