BB Krem Nedir? BB Krem Nasıl Kullanılır? 2022 Makyaj Önerileri

BB krem ​​nedir

BB Krem Nedir?

BB kremleri duymuşsunuzdur. Ama bu makyaj ürünü nedir ve nasıl çalışır? Bu kremler, hafif kapatıcılık ve ek cilt bakımı faydaları için cilt bakımı ve makyajı birleştirir.

BB kremler, özellikle yağlı ciltler için iyidirler, bu yüzden yağsız olanı bulmak iyi bir fikirdir. Olumlu sonuçlar görmeye başladığınızda yaptığınıza memnun olacaksınız. BB krem ​​kullanmanın faydalarından bazıları şunlardır:

BB kremler cilt bakımı ve makyajın bir kombinasyonudur.

BB kremler, cilt bakımı ve makyajı birleştirirken istediğiniz görünümü elde etmenin çok yönlü bir yoludur. Hafiftirler, suya dayanıklıdırlar ve zulüm içermezler ve kuru veya hassas cilde sahip olanlar için mükemmeldirler.

Ayrıca kırışıklıklarla mücadele edebilir ve eşit olmayan cilt tonunu en aza indirirken nem ve kusurları bulanıklaştırabilir. Bu makyaj ve cilt bakımı kombinasyonu, geleneksel fondöten ile aynı faydaları sağlayabileceğinden, BB kremleri birçok kadın için popüler bir seçim haline getirir.

BB kremlerin birçok kullanım alanı vardır. Baz veya tam kapatıcı bir fondöten olarak kullanılabilirler ve tüm gün su içmiş gibi görünmeden cilde sağlıklı bir görünüm verebilirler. Tam kapsamlı bir fondöten için bir servet harcamaya hazır değilseniz, onlar da iyi bir seçenektir. Daha genç bir görünüm elde etmenize yardımcı olabilirler ve çevre için daha da iyidirler.

Hafif kapsama sağlarlar

BB kremler, hafif kapatıcılık ve diğer cilt bakımı faydaları sağlayan popüler bir makyaj ürünüdür. Bu formüllerin çoğu, yaşlanma karşıtı bir bileşen olan retinol içerir.

Ancak, bir BB krem ​​satın almadan önce akılda tutulması gereken bazı önemli şeyler vardır. Öncelikle bu ürünlerin sadece hafif kapatıcılık sağladığını bilmek önemlidir. Ayrıca aşınma sürelerini uzatmak için iyi bir ayar gücü kullanmanız gerekir.

BB kremler, fondötenler kadar kalın olmadığı için parmak uçlarınızla veya makyaj süngeri ile uygulamanız tavsiye edilir. BB krem ​​uygularken daima merkezden dışarıya doğru karıştırın. Bu, ürünün karıştırılmasını kolaylaştırır.

Ancak yüzünüzü temizlemeyi ve hazır olduğundan emin olmayı unutmayın. Ardından fondöteninizi uygulayın ve BB kreminiz kullanıma hazır! Ve hepsi bu!

Cilt bakımı faydaları eklediler

BB kremler, güzellik yönlerinin ötesinde ek cilt bakımı faydaları sunar. UV korumasından nemlendirmeye kadar cilt bakımı faydaları eklediler.

Ek olarak, çoğu BB krem, antioksidanlar ve cildi dolgunlaştırıcı hyaluronik asit içerir. Bu bileşenler nemlendirmeye ve yaşlanma belirtilerini azaltmaya yardımcı olur.

Cildiniz için doğru formülü aldığınızdan emin olmak için etiketleri okuyun. BB kremler makyajınızın üzerine uygulanabilecek kadar hafif olmalıdır.

BB kremin en önemli cilt bakımı faydası yaşlanmayı geciktirici faydalarıdır. Formülasyon, cildinize zarar vermeden pürüzsüz ve esnek hissettirecek kadar yumuşak olmalıdır. Cilt vücudun en büyük organı olduğu için güneş kremi ve makyaj dahil dokunduğu her şeyi emer.

Doğal bir BB krem, birçok kozmetik üründe bulunan toksinler olmadan cildinizi kaplayacak ve pürüzsüz bir kapatıcılık sağlayacaktır.

Koparmaya meyilli ciltler için harikadırlar.

Akneye meyilli ciltler için BB kremler birçok nedenden dolayı harika ürünlerdir. Cilde doğal bir görünüm kazandırır, 24 saat nemlendirme sağlar ve cildinizi çevresel faktörlerin zararlı etkilerinden korur. Ayrıca herhangi bir aletle uygulanması ve karıştırılması kolaydır.

Yukarıda sıralanan faydalarına ek olarak, BB kremler inanılmaz derecede uygun fiyatlıdır. Parayı bozmayacak yeni bir ürün deneyerek kendinizi saatlerce makyaj hazırlığından kurtarabilirsiniz.

Akneye meyilli ciltler için BB kremler, hassas ciltler ve akneye meyilli ciltler için ideal bir seçimdir. SPF 30 ile formüle edilmişlerdir ve ciltte ağırlık yapmazlar. Tam kapsama sunmazlar, ancak kusurları gizlemek için yeterli kapsama sağlarlar.

BB kremler, ayrıca sert veya zararlı maddeler içermediklerinden hassas ciltler için de harikadırlar. Üstelik bu kadar çok seçenek arasından cilt tipinize ve bütçenize en uygun olanı bulabilirsiniz.

Sabahları zaman tasarrufu sağlarlar

BB kremler, güneş kremi ve cilt bakım bileşenlerini tek bir üründe birleştirdikleri için sabahları harika bir zaman tasarrufu sağlar. Ayrıca antioksidanlar ve hafif örtücülüğe sahiptirler.

Kullanmak için BB kremi ellerinizin arasında ısıtın ve ardından bir sünger yardımıyla uygulayın. Daha kusursuz bir görünüm elde etmek için BB veya CC kreminizin altına nemlendirici sürün.

BB krem ​​adı, güzellik kremi anlamına gelir ve orijinal olarak bir dermatolog tarafından geliştirilmiştir. Pek çok sert cilt bakım ürünü cildinizi kırmızı ve iltihaplı bırakabilir ve ağır bir fondöten kullanmak cildinizi tahriş edebilir.

BB kremler cildinizin kusurlarını kapatırken aynı zamanda cildinize karşı nazik davranır. Bu krem, fondöteninizin, kapatıcınızın ve güneş koruyucunuzun yerini bile alabilir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

BB Krem Nedir? BB Krem Nasıl Kullanılır? 2022 Makyaj Önerileri