Ankara’da Doğa Tatili Nedir? Ankara Kamp Alanları ve Ankara 2022

ankara kamp alanları

Ankara Kamp Alanlarını tercih edecek bir sırt çantalı gezginseniz, Ankara, Türkiye çevresinde birkaç kamp alanı olduğunu bilmek sizi mutlu edecektir.

Bunlar Sümelas Kamp Alanı, Poyrazlar Gölü, Karagöl Milli Parkı ve Abant Gölü‘dür. Bu alanlarda duş ve tuvalet bulunmazken, kiralık bungalovlar bulunuyor. Yol boyunca kiosklardan yiyecek alınabilir.

Ankara’daki en popüler kamp alanlarını öğrenmek için okumaya devam edin.

Ankara Kamp Alanları: Sümelas Kamp Alanı

Doğa tatilinin çıkarabileceğiniz ve kamp yapabileceğiniz bir yer arıyorsanız Ankara’daki Sümelas Kamp Alanı tam size göre. Kamp alanında tuvalet, piknik masaları ve büfe gibi olanaklar bulunmaktadır. Ayrıca kamp alanına gitmek için kullanabileceğiniz bir minibüs veya taksi de bulunmaktadır. Bölgeye giden yol çok güzel ve kanyonda tekne gezintisi yapabilirsiniz.

Ankara Kamp Alanları: Poyrazlar Gölü

Poyrazlar Gölü üzerindeki Ankara Kamp Alanları, ailelerin hafta sonlarını geçirmek için harika bir yerdir. Bu doğal alan şehir merkezine yakındır ve sayısız doğal güzellikler ve cazibe merkezleri sunmaktadır.

Ankara kamp alanlarında gölün yanı sıra rahatınız için restoranlar, oyun alanları ve marketler de bulunuyor. Ayrıca bir masada otururken gölün güzel manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz.

Kamp alanları ayrıca tuvaletler ve piknik masaları ile donatılmıştır. Kamp alanları ayrıca bir çeşmeye ve çocuk oyun alanlarına yakındır. Ayrıca mevsimlik bir eğlence parkı ve ibadet için bir cami bulunmaktadır.

Ankara Kamp Alanları: Karagöl Milli Parkı

Ankara Kamp Alanları arıyorsanız bu bölgede geniş kamp alanları bulacaksınız. Güvenlik için tuvaletlere, piknik masalarına ve aydınlatmaya erişiminiz olacak. Hatta konaklama için taş ev de tercih edebilirsiniz.

Eğer bir gecede kamp yapmak istiyorsanız, bunu yapmadan önce izin almanız gerektiğini unutmayın. Bu bölgede yaban hayatına da dikkat etmek gerekiyor. Parka giriş ücretsizdir ve aracınız için yeterli park yeri mevcuttur.

Abant Gölü Kamp Alanı

Ankara’da şehirden uzakta bir hafta sonu geçirmek istiyorsanız Bolu’daki güzel Abant Gölü’nde kamp yapabilirsiniz. Göl güzel bir yeşil ormanla çevrilidir ve yüzeyinde yüzen nilüferler vardır. 1325 metre yükseklikte yer alır ve yer altı suları ile beslenir. Birçok farklı kamp alanı ve alanı vardır ve çok çeşitli olanaklar arasından seçim yapabilirsiniz.

Ölüdeniz Kamp Alanı

Ölü Deniz’in güzelliğinin tadını çıkarmanın harika bir yolu, Türkiye, Ölüdeniz’de kamp yapmaktır. Bu popüler tatil beldesi, Türkiye’nin turizm patlamasının ilk yıllarında keşfedildi. Bu kumlu plaj, bölgeye adını veren yoğun çam ormanları ile desteklenmektedir. Bölge, gelenekselden moderne birçok farklı kamp seçeneği sunuyor. Ölüdeniz’de kamp yapmak için en popüler yerlerden bazıları hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Nevşehir Kamp Alanı

Doğa aşığıysanız, Ankara’daki Nevşehir Kamp Alanı’nı kaçırmamalısınız. Burası ünlü Kapadokya bölgesi ile çevrilidir ve her yıl milyonlarca turisti kendine çekmektedir. Hititler burada bir şehir kurmuş ve bölge Roma ve Bizans dönemlerinde çok önemli bir yer olarak kalmıştır. Bugün, bölgenin sunabileceği birçok doğal manzara var ve şafakta sıcak balon gezintilerinin keyfini çıkarabilirsiniz.

Uçmakdere Kamp Alanı

Uçmakdere Kamp Alanı’nda kaldığınız süre boyunca Ankara’nın tarihi mekanlarını da keşfedebilirsiniz. Türkiye’nin bu güzel bölgesi, pitoresk bağcılık kırsalıyla çevrilidir. Bu bölge birçok eğlence fırsatı sunar ve bir müzeye ve bir kafeye ev sahipliği yapar. Rakoczi Müzesi, yakınlardaki Şarköy semtinde yer almaktadır. Oradayken müzenin sanat, silah ve mektup koleksiyonlarını görün.

Sıradaki içerik:

Ankara’da Doğa Tatili Nedir? Ankara Kamp Alanları ve Ankara 2022