2020’lerin En İyi Bilgisayar Oyunları Nelerdir?

en iyi bilgisayar oyunları

En iyi bilgisayar oyunları PC oyuncuları için yakından takip edilen bir konudur. Bilgisayar oyunları söz konusu olduğunda, en iyi en yeni sürümler olduğunda yapacak çok seçeneğiniz var.

En iyi bilgisayar oyunları konusunda bu yüzden muhtemelen Observation’ı duymuşsunuzdur. Akıldan çıkmayan, heyecan verici bir macera, geçmişin klasik izometrik RPG’lerine bir saygı duruşu niteliğinde. Tamamen farklı bir şey için, ilginç bir roguelike platform oyunu olan Spelunky 2’ye göz atın. Hangisini tercih ederseniz edin, bu yazıda sizin için harika bir oyun bulabilirsiniz.

En İyi Bilgisayar Oyunları: Observation

Bir uzay istasyonunda geçen Observation, üzücü senaryosu boyunca sizi koltuğunuzun kenarında tutacak bir oyundur. Mürettebat ayrılır ve istasyon gizemli bir kaza geçirir. Gemideki tek insan olan ve ayak işleriyle görevlendirilmiş Dr. Emma Fisher olarak oynuyorsunuz. Paranormal bulmacaları çözmeniz ve istasyonun dışındaki yerlere ulaşmak için SAM’ın erişimini genişletmeniz gerekecek.

En İyi Bilgisayar Oyunları: Exo One

En iyi bilgisayar oyunları içinde simülasyonları tercih ediyorsanız, güzel bir uzay simülasyonu oynamanın birçok yolu vardır. Seçeneklerden biri, kendi yıldız geminizi inşa etmek ve zamanınızı gezegenleri ve ayları keşfetmek ve madencilik yapmaktır. Başka bir seçenek de bir takıma katılmak ve evreni keşfetmek. Uzay oyunlarının hayranıysanız, Exo One’ın keyfini çıkarabilirsiniz. Bu oyun, uzay savaşı, yönetim ve hikaye anlatımının bir karışımıdır. Kendi karakteriniz ve keşfettiğiniz dünya hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir insan olarak oynamayı veya bir uzaylı olarak oynamayı seçebilirsiniz.

En İyi Bilgisayar Oyunları: Spelunky 2

Spelunky 2, Mossmouth ve BlitWorks tarafından geliştirilen 2020 roguelike platform video oyunudur.  Bilgisayar Oyunu PC ve PlayStation 4 için Eylül 2020’de, Nintendo Switch Ağustos 2021’de ve Xbox One için Ocak 2022’de piyasaya sürüldü. Piyasaya sürüldükten sonra büyük beğeni topladı. Ancak, hikayesi yıldızdan daha azdı. Bu yazımızda oyunun hikayesini inceleyeceğiz ve Spelunky 2’den ne beklemeniz gerektiğini tartışacağız.

En İyi Bilgisayar Oyunları: Divinity 

Klasik bir PC RPG bilgisayar oyunu arıyorsanız, Divinity: Original Sin 2’den başkasını aramayın. Bu, geçmiş yılların izometrik RPG’lerine son derece ayrıntılı bir saygı duruşu niteliğindedir ve Enhanced Edition, tam kontrolör desteği sunar. Oyun muhteşem müziklere, etkileyici seslendirmelere ve tamamen seslendirilmiş karakterlere sahiptir. Grafikler, en güçlü grafik kartlarını vergilendirmez, ancak ara sahneler resim gibidir.

En İyi Bilgisayar Oyunları: Call of Duty

Call of Duty serisi, sağlam atış mekaniğine ve doğrusal bir hikayeye sahip, hızlı tempolu bir birinci şahıs nişancı oyunudur. Oyuncular, tek oyunculu kampanya modlarının keyfini çıkarabilir veya çevrimiçi maçlarda diğer oyuncularla rekabet edebilir. Savaş, gerçekçi mermi damlalarının yanı sıra çeşitli ayarlarla akıcı ve gerçekçi. PC için yüksek performanslı bir nişancı arıyorsanız, Call of Duty doğru seçim olabilir.

En İyi Bilgisayar Oyunları: Skyrim

Tüm zamanların en beğenilen tek oyunculu bilgisayar oyunlarından biri olan Skyrim, Oblivion olaylarından 200 yıl sonra, soğuk dağlık bir dünyada geçen mistik bir maceradır. Birden fazla konsola taşındı ve hatta Sanal Gerçeklik için kullanılabilir hale getirildi, ancak yine de birçok yeni hayran çekiyor. Birçok Bethesda oyunu olmasına rağmen, her birinin düzgün çalışması için farklı donanımlar gerekir. Skyrim’in sistem gereksinimleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

En İyi Bilgisayar Oyunları: No Man’s Sky

No Man’s Sky, derin okyanuslar ve gezegenler de dahil olmak üzere çok çeşitli ortamları keşfettiğiniz bir uzay simülatörüdür. 30 saatten fazla oyun süresi sunan harika bir açık dünya oyunudur. Uzay savaşı, sanal gerçeklik ve gezegensel keşif unsurlarına sahiptir ve yakın zamanda daha fazla derinlik ve yeni özellikler ekleyen büyük bir güncellemeden geçmiştir. Oyun zaten tüm zamanların en iyi bilgisayar oyunlarından biri olsa da, uzay oyunlarının hayranıysanız kaçırmamalısınız.

Sıradaki içerik:

2020’lerin En İyi Bilgisayar Oyunları Nelerdir?